• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Podczas gdy najnowszy film M. Night Shyamalana powrócił w Polsce do kin, w Stanach Zjednoczonych produkcja już jest dostępna na DVD i Blu-ray. Wydanie domowe zawiera standardowo różne dodatki, takie jak video traktujące o procesie powstawania obrazu, usunięte sceny oraz inne ciekawostki z planu. Wśród tego materiału znalazło się też miejsce na dodatkowe zakończenie, różne od tego, które oglądaliśmy w kinie. Jak twierdzi Shyamalan, to właśnie ono znalazło się w pierwotnym scenariuszu Split, lecz dla reżysera wyglądało na zbyt mroczne i za jasno określało intencje głównego bohatera co do przyszłości. Twórca scenariusza nie chciał, żeby postać Jamesa McAvoya została zredukowana do typowego seryjnego mordercy, dlatego postawił na bardziej ambiwalentną wersję.

Znalezione obrazy dla zapytania split movie

Zobacz również: recenzja thrillera psychologicznego Split!

Stąd finalnie widzowie zobaczyli w kinach scenę, w której Bestia przegląda się w lustrze i prowadzi rozważania na temat swojej przyszłości. Oryginalna wersja scenariusza zakładała jednak odmienną sytuację, gdzie Dennis siedzi na dachu budynku i przygląda się znajdującej się przed nim szkole. Pod budynek w dole podjeżdżają żołte autobusy. Dennis mówi: "Spójrz na te wszystkie nieumęczone dusze", na co odpowiada mu Patricia: "Co za marnotrawstwo". Wtedy widzimy Jamesa McAvoya po raz ostatni i następuje swoisty prolog z Bruce'em Willisem, który obejrzeliśmy już w kinie. Przy okazji rozmów na temat scenariusza Shyamalan potwierdził, że od samego początku planował powiązać Split ze swoim wcześniejszym filmem - Niezniszczalnym. Stąd teraz możemy liczyć na crossover w świecie tego wizjonerskiego reżysera, w którym Niezniszczalny człowiek zmierzy się z Bestią.

źródło: screenrant.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu "Split" reż. M. Night Shyamalan

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.