• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Każdego roku do kin trafia mniej więcej milion wysokobudżetowych produkcji opartych na komiksach lub opowiadających o obdarzonych nadludzkimi mocami herosach. Gatunek kina superbohaterskiego ma się naprawdę dobrze, a jego przedstawiciele zarabiają setki milionów dolarów. Tę tendencję może podtrzymać nadchodzący blockbuster o wojowniczej ksieżniczce Amazonek zatytułowany Wonder Woman, który w Polsce ukaże się 2 czerwca 2017 roku. Jego reżyserka, Patty Jenkins, zabrała ostatnio głos na temat przyszłości gatunku i opisując jego archetypiczność oraz adekwatność do uniwersalizacji motywów zapowiedziała mu świetlaną przyszłość.

Gatunek kina superbohaterskiego nie polega tylko na herosach. W nim chodzi o uniwersalną metodę opowiadania historii, która jest różna od jakiejkolwiek religii. To jedna z tych rzeczy, którą Ameryka wymyśliła, aby opowiadać uniwersalne metafory odnośnie różnych ludzkich sytuacji. Dla mnie to ta sama forma co greckie czy rzymskie mity lub przypowieści z jakiejkolwiek religii. To popularne motywy, które wykorzystujemy, by opowiedzieć historie o byciu lepszym człowiekiem, lub jak zachować się w obliczu różnych przeciwności. Dla mnie to niezwykle potężna rzecz. Z tymi uniwersalnymi postaciami można nakręcić jeszcze z milion filmów.

patty jenkins, wonder woman

Zobacz również: jak przedstawiono Luthorów w serialu Smallville?

Opis filmu Wonder Woman: Zanim stała się Wonder Woman, była Dianą, księżniczką Amazonek wyszkoloną na niepokonaną wojowniczkę. Wychowała się na odległej, rajskiej wyspie. Pewnego dnia rozbił się tam amerykański pilot, który opowiedział Dianie o wielkim konflikcie ogarniającym świat. Księżniczka porzuciła więc swój dom przekonana, że może powstrzymać zagrożenie. W walce u boku ludzi, w wojnie ostatecznej, Diana odkrywa pełnię swojej mocy... i swoje prawdziwe przeznaczenie.

Obsada: Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright, David Thewlis, Danny Huston, Elena Anaya, Saïd Taghmaoui, Lucy Davis

Za reżyserię filmu odpowiada Patty Jenkins. Autorami scenariusza są Allan Heinberg i Geoff Johns. Premiera Wonder Woman nastąpi 2 czerwca 2017 roku.

źródło: cinemablend.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.