Don Cheadle w roli pierwszego afroamerykańskiego milionera?

Don Cheadle, aktor znany z takich filmów jak Traffic, Ocean’s Eleven czy z roli Jamesa Rhodesa w Iron Man 3, prowadzi rozmowy w sprawie wyprodukowania i zagrania głównej roli w ekranizacji książki biograficznej Jeremiaha G. Hamiltona, napisanej przez Shane’a White’a, zatytułowanej Prince of Darkness: The untold story of Jeremiah G. Hamilton, Wall Street’s first black millionaire.

Książka opowiada o J. G. Hamiltonie, który był znaną osobistością na Wall Street w XIX wieku. Był to pierwszy najbogatszy Afroamerykanin w Nowym Jorku, posiadający 2 miliony dolarów (dziś ta kwota wynosiłaby 250 milionów dolarów). Po raz pierwszy doszedł do znaczącej pozycji gdy w 1828 roku, władze Haiti odkryły, że transportuje podrobione monety dla handlarzy z Nowego Jorku. Hamilton uciekł wymiarowi sprawiedliwości ukrywając się przez kilka dni w porcie, na łodzi rybackiej z podrobionymi 5 tysiącami dolarów. Dekadę później po wielkim pożarze w Nowym Jorku, który pochłonął większość budynków na południu Manhattanu, Hamilton wykorzystując nieszczęście ofiar, zainwestował pieniądze w odbudowaniu miasta. Tak rozpoczęły się interesy między Hamiltonem a białymi biznesmenami. Hamiltona zaczęto nazywać Pince of Darkness i Nigger Hamilton. Gdy później zakupił pokaźną posiadłość na terenie dzisiejszego Queens i Poughkeepsie, rozpoczął walkę z Corneliusem Vanderbitm, słynnym amerykańskim przemysłowcem o kontrolę nad przedsiębiorstwem transportowym. 

Scenariusz do filmu ma przygotować Steven Baigelman (Miles Davis i ja). 

Jeremiah G. Hamilton

 Zobacz również: Czarni Brytyjczycy nie powinni grać Afroamerykanów? Samuel L. Jackson komentuje

Źródło: comingsoon.net / jeremiahhamilton.org / Ilustacja wprowadzenia: Chris Pizzello/Invision/AP

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?