• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Co tam słychać u naszego najpopularniejszego animatora ktoś zapyta? Niestety, nie pracuje on póki co w pocie czoła nad grafikami koncepcyjnymi do pełnometrażowej wersji Wiedźmina. W ramach publicystycznego programu internetowego "Na czasie" dziennikarz Onetu porozmawiał z Tomaszem Bagińskiem na temat jego aktualnych działań. Spec od efektów specjalnych potwierdził, iż jest obecnie bardzo zajęty oraz, że pracuje nad dużym filmem, choć zapewne nie swoim. Poruszono także temat animacji w Polsce, podczas którego Bagiński wyjaśnił, że mimo udanych reklamówek oraz wielu ciekawych projektów nasz kraj wciąż nie przoduje w tej dziedzinie.

Jeśli chodzi o animację, jesteśmy prowincją. Bardzo walczymy, żeby tak nie było. (...) ilość kapitału, który jest w Polsce, kapitału, który można zaryzykować, jest niewielka.

Pełny wywiad można obejrzeć pod niniejszym adresem. Natomiast osoby zainteresowane tematem odsyłamy do najnowszego numeru Magazynu Filmowego wydawanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Tam właśnie jeden z artykułów (na stronie 48) poświęcony został polskim grafikom komputerowym, którzy pracowali przy efektach specjalnych do disneyowskiej aktorskiej wersji Księgi Dżungli. Także nasza scena animacyjna ma się całkiem nieźle, choć być może po prostu wyemigrowała na obczyznę.

Zobacz również: prawda o przesłaniu Pięknej i Bestii!

źródło: vod.pl / ilustracja wprowadzenia: PAP/Marcin Obara

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.