the old guard background Advertisement

Jude Law jako Albus Dumbledore w sequelu Fantastycznych zwierząt!

Portal Pottermore poinformował właśnie, że dwukrotnie nominowany do Oscara Jude Law odegra rolę Albusa Dumbledore’a w sequelu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Drugi film z serii Fantastycznych zwierząt pokaże Dumbledore’a na wiele lat, zanim został dyrektorem Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

W chwili kiedy Fantastyczne zwierzęta mają miejsce, Albus Dumbledore jest profesorem transmutacji w szkole dla czarodziejów i rówieśnikiem Gellerta Grindelwalda, z którym spotkaliśmy się we wspomnianym filmie i w którego wcielił się Johnny Depp.

Dumbledore został wspomniany w pierwszym filmie, kiedy ujawniono, że Newt Scamander został wydalony z Hogwartu z powodu wypadku z magicznymi stworzeniami. Wtedy też Dumbledore argumentował przeciwko wydaleniu Scamandera.

Poniżej wypowiedź reżysera Davida Yatesa na angaż Jude’a w roli Dumbledore’a:

Jude Law jest fenomenalnie utalentowanym aktorem, którego twórczość od dawna podziwiam i nie mogę się już doczekać, kiedy będę miał okazję z nim współpracować. Wiem, że świetnie uchwyci wszystkie nieoczekiwane aspekty Albusa Dumbledore’a, które J.K. Rowling ujawniła w tym bardzo trudnym okresie jego życia.

Znalezione obrazy dla zapytania albus dumbledore

Zobacz również: Szybcy i wściekli 8 – recenzja kolejnego filmu z serii, którą trudno zajeździć

J.K. Rowling zadebiutowała jako scenarzystka pisząc skrypt do Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, wiadomo także, że autorka napisała już scenariusz do drugiego filmu z serii. Strudio Warner Bros. zaplanowało wydanie pięciu filmów z serii Fantastycznych zwierząt. Na stanowisku reżysera ponownie wróci David Yates.

Premiera sequelu Fantastycznych zwierząt zaplanowana jest na 16 listopada 2018 r., a zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Źródło: Pottermore / Ilustracja wproawadzenia: eonline.com

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?