• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Hugo Weaving trafił do obsady widowiska Petera Jacksona zatytułowanego Mortal Engines. Wcześniej obaj mężczyźni współpracowali przy Władcy pierścieni i Hobbicie, gdzie aktor miał okazję wcielić się w postać Elronda. Poza rolą w adaptacjach powieści Petera Jacksona, Weaving wystąpił m.in. w Matrixie, V jak Vendetta czy Captain America: Pierwsze starcie. Potwierdzono także udział Hery Hilmar, Robbiego Sheehana, Ronana Rafterty'ego oraz Stephena Langa, nie uwzględnino jednak tego, kogo mieliby oni zagrać.

Zobacz również: Mortal Engines - Stephen Lang wśród trojga nowych aktorów w filmie Petera Jacksona

Film będzie ekranizacją książki autorstwa Philipa Reeve'a, która w Polsce ukazała się pod tytułem Żywe maszyny. Akcja powieści rozgrywa się w odległej przyszłości. Ziemskie miasta przemierzają glob na wielkich gąsienicach, jednocześnie prowadząc ze sobą wyniszczającą walkę o zasoby. Na jednej z tych ruchomych metropolii Tom Natsworthy przypadkowo spotyka tajemniczą młodą kobietę, która raz na zawsze zmieni bieg jego życia...

Mortal EnginesFot. mortalenginesmovie.com

Finansowe wsparcie projektu zapewni studio Media Rights Capital wraz z wytwórnią Universal Pictures. Rozpoczęcie prac nad filmem planowane jest na wiosnę 2017 roku w Nowej Zelandii. Natomiast premiera filmu zaplanowana jest na 14 grudnia 2018 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Variety

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.