• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Disney wie, jak przyciągać widzów do kin. Ich najnowsza produkcja właśnie przekroczyła miliard dolarów (4 mld. złotych) wpływów na całym świecie. Osiągnięcie tym bardziej robi wrażenie, gdy wspomni się, że Piękna i Bestia miała budżet "zaledwie" 160 milionów dolarów, co porównując z innymi współczesnymi blockbusterami okazuje się niższą kwotą niż pieniądze przeznaczone chociażby na produkcję Kong: Wyspa Czaszki (185 mln.) czy Szybkich i wściekłych 8 (250 mln.). Przy okazji warto zaznaczyć, że Piękna i Bestia to najbardziej dochodowy musical aktorski, choć akurat ten tytuł nietrudno było zdobyć. Znacznie większym wyczynem okazało się pobicie 966 milionów, jakie podczas ubiegłorocznego pobytu w kinach zarobiła Księga dżungli Jona Favreau. Jednak i tę granicę Piękna i Bestia złamała, a to nie koniec tryumfalnego pochodu filmu przez sale kinowe. 438,3 miliona dolarów zysków pochodzi z Ameryki północnej, podczas gdy na zdecydowanie większą część tego świetnego wyniku złożyli się widzowie z reszty świata. Tak przedstawia się ilość zarobionych pieniędzy w 10 pozostałych najbardziej zyskownych krajach (kwoty podane w dolarach): Chiny 85,6mln; Wielka Brytania 76,6mln; Brazylia 37mln; Korea południowa 34,4mln; Meksyk 28,8mln; Australia 28,4mln; Niemcy 26,8mln; Włochy 21,4mln; Hiszpania 20,2mln i Francja 17.3mln. W Polsce film obejrzało już ponad 850 tysięcy widzów, co daje zysk ponad 4 milionów dolarów.

Zobacz również: Bella to zła kobieta była, czyli prawda o przesłaniu Pięknej i Bestii

Opis filmuPiękna i Bestia przestawi fantastyczną podróż Belle, błyskotliwej, uroczej i niezależnej młodej kobiety, która zostaje więźniem pewnego przerażającego potwora w ogromnym zamczysku. Pomimo jej początkowych leków, bohaterka zaprzyjaźnia się z zaczarowaną służbą posiadłości i uczy się patrzeć poza pozory, mianowicie odkrywa prawdziwego eleganckiego księcia skrywającego się w ohydnej z zewnątrz bestii.

Obsada: Emma Watson - Belle, Dan Stevens - Bestia, Luke Evans - Gaston, Kevin Kline - Maurice, Josh Gad - Lefou, Ewan McGregor - Lumiere, Stanley Tucci - Maestro Cadenza, Ian McKellen - Cogsworth i Emma Thompson - Mrs. Potts.

Produkcja zadebiutowała na ekranach polskich kin 17 marca 2017 roku.

źródło: boxofficemojo.com; comingsoon.net / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.