• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Universal nie próżnuje i po porażkach z przeszłości, tym razem szuka najlepszych specjalistów do pracy nad ich łączonym uniwersum klasycznych potworów. Podobno studio negocjuje warunki współpracy z twórcą dwóch części Sagi "Zmierzch": Przed świtem, nagrodzonym Oscarem reżyserem Billem Condonem. Twórca ten znany ostatnio chociażby z Pięknej i Bestii miałby stanąć za kamerą nowej wersji Narzeczonej Frankensteina. Projekt jednak wciąż znajduje się na bardzo wczesnym etapie prac. Póki co nie wybrano żadnej gwiazdy do sportretowania tytułowej postaci. Dawniej mówiło się, że być może Angelina Jolie odegra obiekt miłosnych zainteresowań stwora Frankensteina, ale obecnie trudno stwierdzić, czy te plotki są wciąż aktualne.

Podobno pewny jest natomiast angaż Javiera Bardema do roli Frankensteina. Jednakże jego postać ma wpierw pojawić się przelotnie w innym filmie, niezwiązanym bezpośrednio z jakimikolwiek potworami doktora Frankensteina i dopiero drugi ekranowy występ przypadłby na solowy film lub spin-off z przygodami ukochanej. Po wykreśleniu z pamięci kilku porażek takich jak Wilkołak z 2010 roku, Dracula: Historia nieznana czy Victor Frankenstein studio Universal zaczyna po raz kolejny budować od zera swoje wielkie łączone uniwersum filmowe. Ich pierwszy krok to nadchodząca Mumia z Tomem Cruise'em w roli głównej. Tam także mamy ujrzeć Russella Crowe jako doktora Jekylla, co z kolei podłoży podwaliny pod kolejny hit. Wszystko zależy jednak od przyjęcia Mumii, która w polskich kinach zadebiutuje już 9 czerwca.

Zobacz również: Javier Bardem jako Frankenstein?!

źródło: comicbookmovie.com / ilustracja wprowadzenia: Rob Latour/REX/Shutterstock

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.