Advertisement

Nadchodzi animowana ekranizacja Watchmen!

Wygląda na to, że filmowa adaptacja komiksu Alana Moore’a Watchmen to za mało dla Warner Bros., które ogłosiło prace nad animowaną ekranizacją. W jednej z ostatnio opublikowanych przez studio ankiet pojawiło się pytanie do subskrybentów o zainteresowanie owym projektem. W opisie były zawarte następujące informacje:

Wierna adaptacja komiksu Watchmen, wykonana w animowanym stylu odzwierciedlającym materiał źródłowy. Przewidywana kategoria wiekowa według MPAA – R.

watchmen-survey

Zobacz również: Dlaczego nie rozumiem, że Zack Snyder to geniusz?

Powstanie więc prawdopodobnie film podobny do animowanego Powrotu Mrocznego Rycerza oraz Zabójczego Żartu, które również wykorzystały kreski  z komiksowych kart. Z faktu powstania kolejnej wersji komiksu prawdopodobnie nie będzie zadowolony sam Alan Moore, który dość dosadnie wyrażał swoją pogardę już w odniesieniu do filmu Zacka Snydera z 2009 roku. Wystąpili w nim Malin Akerman, Billy Crudup, Matthew Goode, Jackie Earle Haley, Jeffrey Dean Morgan, Carla Gugino, oraz Patrick Wilson. Film Snydera znalazł swoich zwolenników oraz przeciwników, ale ostatecznei zarobił 185 milionów dolarów, co przy budżecie 130 milionów nie jest niestety imponującym wynikiem.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?