Stallone idzie do sądu po pieniądze Warner Bros. za Człowieka Demolkę

Ostatni tydzień przyniósł wytwórni Warner Bros. dwa pozwy sądowe. Najpierw głośno było o  Geraldie Brittle’u, który może uzyskać od hollywoodzkiego studia 900 milionów dolarów, jeśli ci nie udowodnią, że duchy istnieją. Okazuje się również, że Sylvester Stallone złożył pozew sądowy przeciwko Warnerowi. Jeden z najsłynniejszych aktorów kina akcji uważa, że studio nie dokonało prawidłowego rozliczenia finansowego za jego rolę w filmie Człowiek Demolka. Stallone twierdzi w pozwie, iż chce walczyć z chciwością wytwórni filmowych oraz zakończyć praktykę niepłacenia za pracę na planie.

W umowie do Człowieka Demolki Amerykanin miał zapisaną na swoją firmę Rouge Marble klauzulę otrzymania procentu z zysków zwiększającego się w zależności od uzyskanego przez film dochodu. Nominowany do Oscara aktor twierdzi, że film po podliczeniu zarobił ponad 125 milionów, więc zgodnie z umową należy mu się 15 procent z tej kwoty.

Zobacz również: Sylvester Stallone opuszcza Niezniszczalnych!

Stallone po raz pierwszy oficjalnie upomniał się o pieniądze w 2014 roku. Wtedy to Warner Bros. odpowiedział mu listownie, że nie są aktorowi nic winni, gdyż Człowiek Demolka miał przynieść straty w wysokości 66,9 mln dolarów. Gdy prawnicy oprotestowali przysłane niewiarygodne dane, to wtedy Warner przysłał jednostronicowe pismo i czek na 2,8 mln dolarów, co jest ułamkiem kwoty, której domaga się Sly. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby jego reakcja byłaby dokładnie taka jak w poniższym fragmencie filmu (akcja od 0:54):

https://www.youtube.com/watch?v=gdnuOa7tDco 

Człowiek Demolka to film akcji i science-fiction z 1993 roku. Fabuła przedstawia pojedynek policjanta Johna Spartana (Stallone) i przestępcy Phoenixa (W. Snipes), którzy po hibernacji budzą się w utopijnym Los Angeles 2032 roku, miejscu gdzie przestępczość nie istnieje.

Stallone’a w najbliższym czasie będzie można oglądać w polskich kinach w filmie Strażnicy Galaktyki 2.

Źródło: hollywoodreporter / ilustracja wprowadzenia: Warner Bros.- kadr z filmu Człowiek Demolka

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?