• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

16 kwietnia 1889 roku, czyli dokładnie 128 lat i jeden dzień temu na świat przyszedł jeden z najważniejszych aktorów wszechczasów oraz niekwestionowana legenda niemego kina, Charlie Chaplin. Wczoraj w Szwajcarii, w położonej nad jeziorem Genewskim posiadłości w której aktor mieszkał, a która teraz robi za muzeum mu poświęcone, zebrali się fani aby ten szczególny dzień uczcić. Każdy oczywiście przebrał się za najbardziej pamiętne wcielenie gwiazdora, włóczęgę. A osób zjawiło się dokładnie 662.

Zobacz również: Recenzja filmu Dyktator

Legenda głosi, że postać Trampa była improwizacją aktora, która powstała na zlecenie producenta Macka Sennetta. W jednym z jego filmów podobno brakowało humoru i gagów. Zdesperowany producent kazał Charliemu ucharakteryzować się i zagrać bez przygotowania. Charlie Chaplin wpadł do garderoby i wybierając najgorsze ubrania jakie tam znalazł stworzył postać, z którą wciąż jest najbardziej utożsamiany. Ta postać filmowa to osoba z manierami dżentelmena, noszący ciasny żakiecik, przyduże spodnie, rozchodzone buty, melonik, bambusową laseczkę i wąsik.

źródło: Variety / ilustracja wprowadzenia: Laurent Gillieron

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.