• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Najnowszy film o Żołnierzach Wyklętych odniósł w Polsce srogą porażkę pod względem komercyjnym. Mimo szerokiej dystrybucji w największych sieciach kinowych zaledwie około 20 tysięcy widzów obejrzało dramat wojenny Wyklęty na wielkim ekranie. Ten wynik najwyraźniej nie przeszkadza jednak w dalszej dystrybucji produkcji. Dzieło Konrada Łęckiego trafi bowiem do kin na Wyspach Brytyjskich. Za wyświetlenie tytułu odpowie sieć VUE (w Polsce znana jako Multikino). Nie wiadomo w ilu kinach zostanie pokazany Wyklęty, aczkolwiek film dostępny ma być w ofercie jedynie przez 3 dni. Sama premiera nastąpi 5 maja. Szczegółowe informacje odnośnie konkretnych lokacji mają pojawić się już wkrótce na stronie dystrybutora.

Zobacz również: Historia Roja - recenzja dobrego serialu o Żołnierzach Wyklętych

Wyklęty opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie ci mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historyków zakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach - w tym opiniotwórczych - uważani są za bandytów. Jest to opowieść o naprawdę trudnych czasach, akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych - mówi autor scenariusza i reżyser Konrad Łęcki - chcemy rzetelnie opowiedzieć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, których dzisiaj potocznie określa się mianem ,Żołnierzy Wyklętych. Film będzie dość brutalny, ale takie były wtedy realia. Tych ludzi tropiono i zabijano niemal jak zwierzęta. Chcemy pokazać dramatyzm ich sytuacji. Jestem daleki od wybielania kogokolwiek, zależy mi na tym, żeby film był możliwie prawdziwy - dodaje reżyser. Premiera filmu nastąpiła 10 marca 2017 roku. Patronat nad produkcją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

źródło: facebook.com/polskiefilmyuk / ilustracja wprowadzenia: Wojciech Marczak; wyklety.pl

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.