AdvertisementOutrage: Final Chapter – zwiastun finału gangsterskiej trylogii Takeshiego Kitano

W sieci pojawił się zwiastun filmu Outrage: Final Chapter (aka Outrage: 0 Coda). Jest to finałowa odsłona trylogii gangsterskiej zapoczątkowanej w 2010 roku. Gwiazdą serii jest król kina yakuza Takeshi Kitano (podpisujący się też jako Beat Takeshi), który nie tylko wciela się w główną rolę, ale jest też reżyserem i scenarzystą filmów.

https://www.youtube.com/watch?v=jEL-mZJm9BI 

Dotychczas powstały dwa filmy z serii Outrage. Wściekłość oraz Poza wściekłością przedstawiają antyromantyczną wizję świata yakuzy, w której nie ma miejsca na kodeks honorowy i zasady. Rywalizacja jest pełna podstępów, brutalności oraz bezwzględności. Głównym bohaterem meandrujacym między klanami i bossami jest gangsterski weteran Otomo (Kitano).

Zobacz również: TOP30 – najlepsze filmy gangsterskie w historii

Słynnego Japończyka ostatnio oglądać możemy podziwiać w roli Aramakiego w hollywoodzkiej wersji Ghost in The Shell. Najsłynniejszymi filmami Kitano są Hana-bi, Brother oraz Zatoichi.

outrage wściekłość kitano 2010 magnoliapictures

Źródło youtube / ilustracja wprowadzenia: kadr z Ghost in the Shell, Paramount Pictures

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?