• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Na różnych portalach i forach poświęconych Gwiezdnym wojnom krążyły pogłoski, że w najbliższym czasie miała pojawić się odnowiona i zmieniona wersja Klasycznej Trylogii (zwanej też Starą Trylogią składającej się z filmów: Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje i Powrót Jedi - przyp. autora) na Blu-ray. W rozmowie z twórcami podcastu Steelewars podczas Star Wars Celebration w Orlando, prezes Lucasfilmu Kathleen Kennedy została zapytana o rozwój Starej Trylogii i to, czy została zawarta umowa pomiędzy Lucasfilmem, a Disney'em na temat utrzymania wydanej w 2011 roku przez George'a Lucasa edycji trzech części na Blu-ray. Kennedy potwierdziła, że takowej umowy nie było, lecz podpytana o możliwość wprowadzenia zmian w wersji Lucasa zdecydowanie zaprzeczyła, aby coś takiego miało miejsce:

Nie mam zamiaru ich dotykać, żartujecie? [śmiech] One (epizody Starej Trylogii - przyp. autora) pozostaną już zawsze jego.

Zobacz również: Twórca Mr Robot scenarzystą kolejnej części antologii Gwiezdnych wojen?

Oczywiście wielu chciałoby zapewne obejrzeć filmy w jakości 4K, lecz Kennedy wyraźnie podkreśliła chęć zachowania wizji galaktyki i bohaterów przedstawionych w filmach Lucasa. Jednak nawet, gdyby taki pomysł się pojawił jest to niemożliwe z uwagi na posiadanie przez 20th Century Fox praw do tych właśnie części, aż do 2020 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Heroic Hollywood

 

 

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.