• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Na ostatniej konferencji prasowej Strażników Galaktyki Vol. 2, w której wzięli udział: Kevin Feige, Zoe Saldana (Gamora), Dave Bautista (Drax), Karen Gillan (Nebula), Pom Klementieff (Mantis), Sean Gunn (Kraglin) i Sylvester Stallone. Dziennikarze postanowili jednak zwrócić się w strone Stallone'a i zapytać go dlaczego dołączył do obsady filmu. Tak oto odpowiedział o tym, co zainteresowało go w uniwersum Marvela oraz o swojej fascynacji "mitologią" superbohaterów:

Było to interesujące ponieważ uwielbiam filmy Marvela, jednak nie zdołałem zagłębić się wcześniej w gatunek, więc jest to dla mnie ciekawe doświadczenie. Gdy spacerowałem po planie, dostrzegłem roboty, kobietę mierzącą ponad dwa metry i inne rzeczy. Myślałem sobie: "To jest świetne. To świetne wakacje. To lepsze niż bycie na drzewie w Birmie". Wiecie co mam na myśli? [...] We wczesnym etapie mojej kariery byłem zafascynowany mitologią m.in. Bohaterem o tysiącu twarzy Josepha Campbella i innymi. Gdy zacząłem pracę nad Rambo, zdałem sobie sprawę o ewolucji, jaka ma miejsce. Każde pokolenie musi się odnaleźć, określić swoich bohaterów oraz swoją mitologię. Taką mitologią dla tej generacji - i prawdopodobnie także dla przyszłej - jest właśnie MCU (Marvel Cinematic Universe - przyp. autora). Z chwilą, gdy Kevin Feige zaprosił mnie na pokład, powiedziałem: "To ciekawe, bo nigdy nie zmierzałem w tym kierunki. Jestem związany z Ziemią. Jestem ziemski. To natomiast dzieje się w całkowicie innym miejscu, gdzie James i ludzie od Marvela stworzyli własny świat i rzeczywistość. Stwierdziłem więc: "Dajcie mi to zobaczyć. Pozwólcie wpaść tutaj i zobaczyć o co chodzi, w jakim kierunku zmierza przyszłość". To było świetne. Dzięki temu wyszedlem z domu, z dala od moich trzech córek. Dlatego też postanowiłem oddać im moje honorarium.

Zobacz również: Strażnicy Galaktyki Vol. 2 - zobacz nowe zdjęcia i usunięte cameo!

Opis filmu Straźnicy Galaktyki Vol. 2: Grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce penetruje odległe zakątki kosmosu, próbując rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego z jej członków - Petera Quilla aka Star Lord. Niegdysiejsi wrogowie staną się ich sprzymierzeńcami, a w nieustannie powiększającym się filmowym uniwersum Marvela zagoszczą nowe postacie znane z kart komiksu.

Obsada: Chris Pratt (Star-Lord), Zoe Saldana (Gamora), Dave Bautista (Drax), Vin Diesel (Groot - głos), Bradley Cooper (Rocket - głos), Michael Rooker (Yondu), Karen Gillan (Nebula), Pom Klementieff (Mantis), Kurt Russell (Ego), Elizabeth Debicki (Ayesha), Sean Gunn (Kraglin), Chris Sullivan (Taserface) i Sylvester Stallone.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest James Gunn. Kontynuacja wielkiego, komiksowego przeboju ostatnich lat, zagości na ekranach polskich już 5 maja 2017 roku.

Źródło: Heroic Hollywood, ComicBookMovie / Ilustracja wprowadzenia: ScreenGeek.net

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.