• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Filmy i seriale Netflixa z powodzeniem możemy oglądać już w ponad 190 krajach na całym świecie. Jednak dla wielu serwisów streamingowych i wytwórni filmowych najważniejsze rynki to amerykański, a potem chiński. Rokrocznie generują one bowiem przemysłowi rozrywkowemu największy dochód. Państwo środka ma jednak bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące przechowywania danych przez platformy streamingowe i innych tresci dostarczanych. Filmy i seriale podlegają natomiast rutynowej cenzurze.

Zobacz również: Zwierzogród od dziś na Netflixie!

Jak podaje Reuters platforma znalazła właśnie furtkę, dzięki której mogłaby wprowadzić swoje treści na chiński rynek. Jest nią lokalny nadawca transmisji wideo iQiyi.com. Według nich amerykańska firma w ten wtorek podpisała umowę licencyjną na oryginalne treści, które będzie udostępniać za pośrednictwem iQiyi. 

fot. Netflix

Poza Chinami jak narazie z usług Netflixa (co przedstawia powyższa mapka) nie można korzystać na Krymie, w Syrii oraz Korei Północnej, jednak w tych przypadkach na przeszkodzie stoją względy polityczne, którymi są ograniczenia nałożone przez Amerykański rząd. 

źródło: Money.pl / ilustracja wprowadzenia: Netflix

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.