AdvertisementKról Lew – wiemy, kto wcieli się w Timona i Pumbę!

Aktorska wersja disneyowskiego Króla Lwa powiększa się o kolejne twarze. Portal The Wrap ujawnił, że do obsady filmu prawdopodobnie dołączą powszechnie kojarzony z ról komediowych Seth Rogen (Sausage Party) oraz mniej znany Billy Eichner. W nowym obrazie reżysera Iron Mana oraz Księgi Dżungli zagrają przyjaciół Simby, Timona i Pumbę. W surykatkę wcieli się Eichner, a w guźca Rogen. Jesli chodzi o tego drugiego, to można powiedzieć, że chyba nie dało się wybrać lepiej. Dziś Disney ujawnił też datę premiery omawianej produkcji. Króla Lwa w wersji live-action zobaczymy 10 lipca 2019 roku!

Obsada omawianej adaptacji live-action składa się obecnie z Donalda Glovera (CommunityAtlanta), który wcieli się w młodego lwa, Simbę, i Jamesa Earla Jonesa (seria Gwiezdne Wojny). Drugiemu z panów przypadnie rola Mufasy. Warto tutaj dodać, że aktor podłożył głos pod wypomnianego bohatera w animowanym pierwowzorze wydanym w 1994 roku. Niedawno ujawniono też, że w roli lwicy Nali, miłości Simby, usłyszymy wokalistkę Beyonce. 

Znalezione obrazy dla zapytania timon and pumbaa rogen eichner

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Epizod IX, Indiana Jones 5, Król Lew i inne filmy Disneya z datami premier!

Król Lew będzie jedną z kolejnych wielkoekranowych adaptacji live-action disnejowskich baśni, która dołączy do grona takich produkcji jak: CzarownicaKopciuszekPiękna i Bestia czy Księga dżungli. Wszystkie osiągały do tej pory zaskakująco dobre recenzje oraz cieszyły się dużym uznaniem wśród widzów. Warto tutaj dodać, że Król Lew, podobnie do nadmienionej Pięknej i Bestii, zawierać będzie oryginalne piosenki z animowanego pierwowzoru. Poza tym Disney i Favreau przygotowują również kontynuację Księgi dżungli.

Wydana w 1994 roku animacja Król Lew to jedna z najbardziej pamiętnych bajek dla dzieci i dorosłych w całej historii kinematografii. Obraz zarobił 968,8 milionów dolarów, z czego 422,8 milionów dolarów pochodzi z samej Ameryki. Film zdobył dwa Oscary – za najlepszą piosenkę, którą okazał się utwór Eltona Johna pt. Can You Feel the Love Tonight, oraz muzykę autorstwa Hansa Zimmera. Animację uhonorowano także dwiema nagrodami Grammy.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?