• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

W Mad Max: Na drodze gniewu był postacią epizodyczną i nie wypowiedział ani jednego słowa, lecz skradł serce wszystkich widzów i stał się jednym z najbardziej pamiętnych elementów filmu. Udział w kolejnych częściach Doof Warriora, miotającego ogniem z gitary członka świty Immortana Joe, został oficjalnie potwierdzony przez George'a Millera. Ale to nie jedyne wiadomości, które zdradził australijski reżyser.

Z okazji zbliżającej się premiery wersji "Black & Chrome" filmu Mad Max: Na drodze gniewu George Miller udzielił wywiadu brytyjskiemu Independent, w którym to wypowiedział się na temat kolejnych filmów z serii. Potwierdził w nim, że następny będzie nazywał się Mad Max: The Wasteland, a Tom Hardy powtórzy swoją rolę. Niestety widzowie będą musieli na niego poczekać, gdyż zanim Miller rozpocznie prace na planie The Wasteland, to chce zrobić coś "szybkiego i małego, aby zresetować mózg". Australijczyk zdradził również, że w głowie ma pomysł na obraz poświęcony przeszłości Furiosy, ale powstanie tego oraz jeszcze jednego filmu osadzonego w postapokaliptycznym uniwersum zależeć będzie od bardzo wielu sprzyjających czynników, co Miller obrazowo przyrównał do "zjawiska koniunkcji planet".  Oto wybrane cytaty nominowanego w 2016 roku do Oscara reżysera:

O Doof Warriorze:

Jeśli będziemy robić następny film, to Doof Warrior w nim będzie! Wiem kim jest jego matka. Wiem jak to się stało, że niemy i ślepy mężczyzna przetrwał apokalipsę. Znam jego historię bardzo dobrze!

O pracach nad scenariuszem z Nico Lathourisem: 

Zagłębiliśmy się w podteksty, historię wszystkich postaci oraz tło całego świata... i zupełnie o tym nie myśląc stworzyliśmy dwa różne scenariusze, które stanowią część biblii zawierającej wszystkie historie.

Zobacz również: Turbo Kid doczekał się niespodziewanego prequela. Powstanie też sequel!

W Coma-Doof Warriora wcielił się australijski muzyk iOTA (Sean Hape). Mad Max: Na drodze gniewu zarobił na świecie 378 milionów dolarów oraz zdobył sześć Oscarów. W maju miną dwa lata od premiery filmu.

Źródło: independent.co.uk / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Mad Max: Na drodze gniewu - Warner Bros.

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.