• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Opublikowano dziś plakat do tegorocznej edycji gdyńskiego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który odbędzie się w trójmieście w dniach 18-23 września 2017 roku. Pełną grafikę możecie zobaczyć poniżej. Jej autorem jest Mariusz Filipowicz, absolwent Akademi Sztuk Pięknych w Warszawie, w której jest adiunktem na Wydziale Grafiki. Zajmuje się grafiką i fotografią. Współpracuje z wieloma wydawnictwami i festiwalami, tworząc okładki do książek oraz plakaty.

42 fpff, festiwal filmowy, gdynia

(kliknij, aby powiększyć obrazek)

Mariusz Filipowicz jest laureatem nagrody rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Międzynarodowym Trienalle Grafiki 2015 w Krakowie oraz nagrody rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Trienalle Grafiki Polskiej 2015 w Katowicach. Znalazł się w finale Bienal del Cartel Bolivia 2017 oraz Lahti Poster Triennial 2017. Artysta mieszka i pracuje w Warszawie, ale urodził się w Gdańsku w 1974 roku. Jest więc rówieśnikiem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Wcześniej już dwukrotnie plakaty autorstwa Mariusza Filipowicza promowały gdyński Festiwal – było tak w podczas 26. i 34. edycji (2001 i 2009 rok). Wciąż nie wiadomo jeszcze, jakie dokładnie filmy zobaczymy podczas tegorocznej edycji wydarzenia, gdyż nabór we wszystkich kategoriach rozpoczął się 19 kwietnia. Wszystkim chętnym przypominamy, że do 31 maja 2017 roku przyjmowane są zgłoszenia filmów w konkursie głównym. 

Zobacz również: Bieda polskiego kina - podsumowanie 41. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

 

źródło i ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.