• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Portal Deadline donosi o powstawaniu nowego filmu na podstawie książki Ricka Bowesa z 2012 roku zatytułowanej Superman Versus The Ku Klux Klan: The True Story of How the Iconic Superhero Battled the Men of Hate, w którym Superman podejmuję walkę z Ku Klux Klanem. Fabuła filmu skupiać się jednak będzie na byłym członku rasistowskiej organizacji, który w 1946 roku pracuje pod przykrywką dla Anti-Defamation League i producenta radiowego słuchowiska o Supermanie. Scenariusz przygotuje Katherine Lindberg. Nad projektem będzie czuwać studio Lotus Entertainment oraz Paperchase Films, a producentem wykonawczym będzie Marco Vicini. Na tę chwilę nie wiadomo, kto będzie reżyserem. Na temat obrazu wypowiedział się wiceprezes Lotus Entertainment Bill Johnson:

Tematyka tej opowieści, opartej zresztą na faktach, wpisuje się w ramy tych historii, które inspirują mnie do tworzenia filmów. Jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować z PaperChase i liczymy na owocną oraz przyjemną relację partnerską przy tym filmie.

Na temat filmu kilka słów powiedział także producent Marc Rosen:

To walka z siłami zła za pomocą umysłu, a nie pięści. Historia artystów pokonujących zbirów oraz ukazanie siły odpowiedniej treści, w której prawda okazuje się ciekawsza od fikcji.

Dillon Jordan - przedstawiciel PaperChase - podkreślił natomiast to, jak ważny będzie to film:

To rzadkie móc podjąć współpracę z taką firmą jak Lotus, dla której wizje kreatywne współgrają z czystą determinacją, aby dostarczyć coś ekscytującego i komercyjnie opłacalnego. Gdy przedstawiono mi Superman Vs The KKK, wiedziałem natychmiast, że będę pracować z ekipą rozumiejącą konieczość dostarczenia głębokiego i godnego zapamiętania seansu, które będzie pobrzmiewać echem wśród widowni na całym świecie.

Natomiast producent wykonawczy Marco Vicini dodał, że obraz stara się podejmować temat walki z opresją w dosyć pokojowy sposób:

Historia przedstawiona w Superman Vs the KKK okazała się dla mnie ujmująca. Niemal natychmiast wiedziałem, że chciałbym coś takiego przeżyć będąc częścią ruchu oporu działającego przeciwko opresji, lecz bez użycia przemocy. To zaszczyt móc dołączyć do tak znaczącego i istotnego projektu z osobami bardzo doświadczonymi oraz w pełni zaangażowanymi.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Heroic Hollywood

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.