• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Kolejna powieść króla horroru, Stephena Kinga ponownie trafi na wielkie ekrany. Tym razem zremakowana zostanie Podpalaczka, a jej reżyserem będzie Akiva Goldsman, który zasłynął w filmowym świecie swoim scenariuszem do Pięknego Umysłu. Jest on także producentem nadchodzącej wielkimi krokami Mrocznej Wieży. Scenarzystą filmu został Scott Teems.

Wydana przez Kinga w 1981 roku Podpalaczka opowiada historię dziewczynki, Charlie McGee, która odziedziczyła po rodzicach pirokinetyczne zdolności. Jej rodzice w czasach studenckich w ramach eksperymentu pozwolili wstrzyknąć sobie rzekomo nieszkodliwą substancję o nazwie Próba Sześć, dzięki czemu zyskali ponadprzeciętne umiejętności obejmujące telekineze, hipnozę i telepatię. Teraz rodzina McGee jest zagrożona, ponieważ rząd postanawia porwać młodą Charlie i wykorzystać jej dar, jako broń.

Zobacz również: David Fincher oficjalnie reżyserem World War Z 2!

Wcześniejsza kinowa wersja Podpalaczki trafiła na ekrany w 1984 roku i była wyreżyserowana przez Marka Lestera. W głównej roli wystąpiła wówczas młodziutka Drew Barrymore. W filmie wystąpili także David Keith, Heather Locklear, Martin Sheen, George C. Scott, oraz Art Carney.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dominik Dudek

Dominik Dudek

Redaktor

O mnie:

Zagorzały fan Tarantino, Scorsese i Inárritu. Poza tym uwielbia dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych. Sam również próbuje swoich sił jako wokalista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.