Fantastyczne zwierzęta – Patronus Newta jako spoiler?

W zeszłym roku, w widowisku Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć poznaliśmy głównego bohatera nowej serii filmów ze świata Harry’ego Pottera. Jest nim Newt Scamander, grany przez laureata Oscara, Eddiego Redmayne’a Jak wszyscy wiedzą, akcja potencjalnie pięcioczęściowej sagi, toczy się kilka dekad sprzed wydarzeń właściwej serii. W związku z niedawnym wyborem castingowym do sequela Fantastycznych zwierząt – Jude Law zagra młodego Dumbledore’a – fani są coraz bardziej ciekawi kolejnych przygód Newta. Również chcieli by poznać coraz to więcej szczegółów dotyczących protagonisty, jak chociażby formę przywoływanego Patronusa. Wygląda na to, że twóczyni serii, J. K. Rowling nieprędko wyjawi nam tę informację, gdyż jak odpowiedziała na twitterze jednemu z fanów jest to:

Duży spoiler.

Znalezione obrazy dla zapytania patronus harry

Zobacz również: Pyrkon 2017 – galeria najlepszych cosplayów

Póki co nie wiemy nawet, czy Newt ma wystarczające zdolności do wyczarowania cielesnego Patronusa. Jak wiemy, zaklęcie Expecto Patronum jest jednym z najtrudniejszych zaklęć w tym magicznym świecie, służącym do obrony przed wysysającymi duszę strażnikami Azkabanu, dementorami. Czy zatem powinniśmy się spodziewać pojawienia się tych obrzydliwych, zakapturzonych istot? Może też Rowling nie chce póki co wyjawiać kształtu Patronusa Newta, gdyż nie doszło w jego życiu do wydarzenia, które miałoby potem służyć za filar wykonania zaklęcia? Na razie na te pytania nie poznamy odpowiedzi…

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?