• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

O tak! Kto obejrzał Wściekłe Psy Quentina Tarantino, po przeczytaniu tytułu powinien bez problemu wskazać scenę, o której będzie mowa. Chodzi oczywiście o kultową scenę tortur Pana Blond nad Bogu ducha winnym stróżu prawa, która debiutującemu wówczas reżyserowi przyniosła rozgłos. Jedni pokochali styl reżysera i jego sposób ukazywania przemocy, inni zaś powiedzieli stanowcze "nie" tej eskalacji brutalności. Mimo wszystko, Mistrz Quentin zadebiutował z klasą, a swoim kolejnym dziełem - Pulp Fiction - tylko udowodnił posiadany, nieprzeciętny talent. Kończmy jednak tę mini laurkę i wróćmy do tematu. Podczas niedawnego ponownego spotkania reżysera oraz obsady na festiwalu filmowym w Tribece z okazji srebrnej rocznicy premiery Wściekłych Psów, wyszło na jaw, że omawiana scena została zaimprowizowana przez grającego w niej pierwsze skrzypce, Michaela Madsena. Aktor przyznał:

W scenariuszu było napisane "Pan Blond tańczy" i zacząłem się zastanawiać: "Co to ku*wa ma znaczyć? Mam robić za Micka Jaggera?"

Zobacz również: TOP 8: najlepsze sceny z filmów Quentina Tarantino

Tarantino jednak słusznie miał wiarę w to, że aktor perfekcyjnie zrobi to, co do niego należy. Madsen jednak przed pierwszym podejściem nie słyszał wcześniej lecącego w owej scenie utworu o tytule Stuck in the Middle with You grupy Stealers Wheel. Ostatecznie scenę tę nagrywano tylko 3 razy. Jeśli jesteście ciekawi, co zainspirowało aktora do wykonania tańca, ten śpieszy z odpowiedzią:

Pomyślałem wtedy o tych dziwnych ruchach Jimmy'ego Cagneya w jednym z filmów które wówczas widziałem. Stąd wziął się mój taniec.

I za ten taniec możemy serdecznie Madsenowi podziękować, gdyż dzięki temu otrzymaliśmy jedną z najlepszych scen w dorobku Tarantino. Poniżej przypominamy ten ikoniczny dla twórczości reżysera moment, ale też ostrzegamy, że nie nadaje się on dla widzów o słabszych nerwach:

Źródło: independent.co.uk / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dominik Dudek

Dominik Dudek

Redaktor

O mnie:

Zagorzały fan Tarantino, Scorsese i Inárritu. Poza tym uwielbia dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych. Sam również próbuje swoich sił jako wokalista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.