Advertisement
banner

Satria Heroes – gwiazda Raidu w zwiastunie indonezyjskich Power Rangers

4 maja do indonezyjskich kin trafił film Satria Heroes: Revenge of Darkness. Jest to lokalny przedstawiciel popularnego w Azji rodzaju produkcji znanej, jako Tokusatsu, a więc szeroko pojętych filmów, w których króluje walka superbohaterów broniących ludzkości przed potworami lub kosmitami. Sprawdźcie zwiastun indonezyjskiej próby podbicia serca fanów gatunku. Lepszy od Power Rangers?

https://www.youtube.com/watch?v=uKTu5gX1g4Q

O filmie Satria Heroes: Revenge of Darkness anglojęzyczne źródła rozpisują się dosyć lakonicznie, lecz wiadomo, iż mimo pierwszego wrażenia, to nie jest z niego żaden mockbuster wyśmiewający Power Rangers, a sprawa całkiem poważna, gdyż należy on do jednej franczyzy, w której znajdują się popularne w Indonezji seriale Bima Satria Garuda i Satria Garuda Bima-X . Opowiadają one o walce tytułowych Rycerzy Garuda z siłami zła nasłanymi na Ziemię przez władców królestwa VUDO. Co ciekawe w filmie występuje jedna znajoma twarz, a więc mistrz sztuk walki Yayan Ruhian, którego możecie kojarzyć z roli Mad Doga w Raid, albo z małej rólki Tasu Leecha w Gwiezdnych Wojnach: Przebudzeniu Mocy. W produkcji wciela się mentora i nauczyciela głównego bohatera.

yayan ruhian satria heroes

Zobacz również: Od potworów do Zordona – przygoda Bryana Cranstona z Power Rangers

Reżyserem produkcji są Kenzo Maihazara i Arnandha Wyanto. Obok Ruhiana w obsadzie znaleźli się Christian Loho,  Adhitya Alkatiri, Fernando Surya, Rahyan Febrian, czy miejscowa gwiazdka pop Stella Cornelia.

Satria heroes poster

Źródło: youtube; wikipedia . ilustracja wprowadzenia: kadr z trailera Satria Heroes: Revenge of Darkness

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?