• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Kuba Rozpruwacz być może jest najbardziej znanym mordercą, grasującym niegdyś po ulicach Londynu w całej jego historii, lecz The Limehouse Golem skupi się na zupełnie innej opowieści traktującej o zagrożeniach czających się w bocznych uliczkach wspomnianej stolicy Anglii. Bill Nighy (aktor przejął rolę po niedawno zmarłym, genialnym artyście filmowym, Alanie Rickmanie) stanie na czele obsady omawianej produkcji, której pierwszy zwiastun oraz plakat możecie podziwiać poniżej.

Zobacz również: Więzień labiryntu: Lek na śmierć - nowy materiał zza kulis!

Jest rok 1880. Przerażona ludność Limehouse zaczyna szeptem rozmawiać o pewnym Golemie – potworze wyjętym prosto z mitologii judaistycznej, kreaturze zbudowanej z gliny oraz błota, jak również powołanej do życia poprzez złowieszcze rytuały i inkantacje. Nighy wcieli się w inspektora Kildare'a ze Scotland Yardu. Bohaterowi powierzono pozornie niemożliwe do rozwiązania zadanie dotyczące szeregu morderstw zgłoszonych przez osobę, zaniepokojoną faktem, iż stanie się kozłem ofiarnym, jak tylko zginie jeszcze więcej osób.

Kiedy bohater sukcesywnie zaczyna zawężać krąg podejrzanych (wlicza się do niego nawet Karl Marx!), nagle uświadamia sobie, iż popularna artystka, Little Lizzie Cree (Olivia Cooke), która ma zostać powieszona za otrucie swojego męża, jest prawdopodobnie niezbędnym puzzlem w badanej przez niego układance. Gdyby tylko inspektor mógł jej zapewnić bezpieczeństwo. Przecież wiecie, cały ten wyrok śmierci nie wygląda za najlepiej...

limehouse golem poster KopiaFot. materiały prasowe

W obsadzie produkcji występują ponadto: Douglas Booth, Eddie Marsan i Daniel Mays. Jane Goldman zajął się sporządzeniem scenariusza na podstawie powieści Petera Ackroyda, a Juan Carlos Medina wyreżyserował omawiany dreszczowiec. The Limehouse Golem zadebiutuje w kinach 1 września.

Źródło: EMPIRE / Ilustracja wprowadzenia - materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.