• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Filmów traktujących o sztukach walki czy legendarnym Brusie Lee z pewnością nie brakuje, lecz żaden z nich nie miał poparcia jego rodziny czy naprawdę głębokiej analizy, jaką być może zaoferuje nam nadchodzący wielkimi krokami Little Dragon, którego reżyserem został Shekhar Kapur (Elizabeth: Złoty wiek). Brzmi ciekawie? To zapraszam do czytania dalszej części newsa!

214506.1Fot. Kadr z filmu Wejście smoka

Zobacz również: Cyberpunk nie umarł, póki Łowca Androidów 2049 żyje! Oto najnowszy zwiastun filmu Dennisa Villeneuve!

Córka wspomnianego, niewątpliwie wybitnego mistrza mieszania przeróżnych technik, Shannon Lee, zdobyła nowe informacje odnośnie przeszłości swojego taty, jak również przekształciła je w scenariusz filmowy dla Shekhara Kapura. Zatem powstająca produkcja skupi się na eksploracji społecznych i politycznych wpływów Hong Kongu lat pięćdziesiątych, które ukształtowały najbardziej popularną gwiazdę sztuk walk w dziejach ludzkości.

Zawsze myślałam, że film traktujący o tym, jak formowało się życie mojego ojca w jego wczesnym stadium na terenie Hong Kongu, byłby wartą historią do podzielenia się z widzami. Dzięki temu mogliby lepiej go zrozumieć, zarówno z perspektywy wojownika, jak i zwyczajnego człowieka.

Powiedziała Lee w oświadczeniu przygotowanym dla Variety.

Jestem naprawdę mocno podekscytowana faktem, że Shekhar tchnie życie w pierwszy film z Bruce Lee Entertainment.

Kapur prowadzi obecnie preprodukcję filmu. Zdjęcia do widowiska zaplanowane są na tegoroczny lipiec. Odbędą się w Malezji. O ile reżyser znajdzie w porę odpowiednią bądź też odpowiednie, w zależności od długości wycinka biografii rzeczonego artysty, jaką zechce nam przedstawić, osoby do zagrania Bruce'a Lee. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie.

Źródło: EMPIRE / Ilustracja wprowadzenia - Kadr z filmu Wejście smoka

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.