• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Twórca postaci Hellboya, Mike Mignola, ogłosił, iż trwają prace nad nowym filmem o tejże postaci. Jeśli liczycie na kolejną produkcję z Ronem Perlmanem w roli głównej, to muszę Was rozczarować. Nowy Hellboy będzie rebootem, celującym w kategorię wiekową R.

Na tym nie kończą się informacje związane z projektem. Znamy bowiem zarówno reżysera, jak i odtwórcę tytułowej roli. Będą nimi odpowiednio Neil Marshall (Gra o Tron, Zejście) oraz jedna z gwiazd serialu Stranger Things - David Harbour! Ronem Perlmanem to on nie jest, jednak biorąc pod uwagę przeróżne wpadki castingowe, jakimi ostatnimi laty lubi nas raczyć Hollywood, wydaje się być to ciekawym wyborem.

David Harbourfot. Netflix

Zobacz również: The Shape of Water - film G. del Toro z wysoką kategorią wiekową!

Co do samego bohatera: Hellboy jest pół-demonem, pół-człowiekiem, przywołanym na ziemię przez Grigorija Rasputina w 1944. Pomogli mu w tym naziści, którzy chcieli by Hellboy był bronią masowej zagłady, która uratowałaby Hitlera. Jednakże czerwony stwór zostaje przejęty przez Amerykanów i wychowuje się w USA, pod opieką prof. Bruttenholma. Po kilku latach otrzymuje Honorowy Status Człowieka i wstępuje do B.B.P.O. (Biura Badań Paranormalnych i Obrony). Biuro zajmuje się rozwiązywaniem zagadek i spraw paranormalnych. Z Hellboyem współpracują takie postaci jak: Abe Sapien (pół człowiek, pół ryba), Liz Sherman (kobieta o zdolnościach pirokinetycznych), Roger (homunculus, odnaleziony w krypcie XVI-wiecznego alchemika).

Fani cały czas liczyli na powstanie kontynuacji dwóch produkcji, za których reżyserię odpowiadał Guillermo Del Toro, a w których główną rolę odgrywał wspomniany wcześniej Ron Perlman. Twórca z lutym tego roku oznajmił jednak, iż nie widzi szans na powstanie kontynuacji.

The Hollywood Reporter ujawniło, że wytwórnia Millennium negocjuje role producentów z Larrym Gordonem i Lloydem Levinem. Pod uwagę brany jest też Mike Richardson z wytwórni Dark Horse Entertainment.

Koniecznie dajcie nam znać co sądzicie o stworzeniu nowej wersji Hellboya, zamiast kontynuowania historii z filmów Del Toro oraz o obsadzeniu Davida Harboura w tej ikonicznej roli.

Źródło: The Hollywood Reporter; Wikipedia / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Tomaszewski

Bartosz Tomaszewski

Redaktor

O mnie:

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości i Muzyka filmowa.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz jest nie opublikowany
    nobib · 6 miesięcy temu
    Szkoda, że niektóre wytwórnie upatrują w widzach jedynie łatwe pieniądze. Wiadomo, że marka Hellboy'a przyciągnie przed ekrany rzesze fanów. Jednak lepszym rozwiązaniem byłaby kolejna część tej fantastycznej serii.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.