Arc Of Justice – Russell Crowe i David Oyelowo w prawniczym dramacie?

W czasach, w których prawo wydaje się bardziej elastycznym pojęciem niż kiedykolwiek, warto przyjrzeć się sprawom z przeszłości. I to nimi właśnie zajmą się bohaterowie Russella Crowe’a i Davida Oyelowo w produkcji zatytułowanej Arc Of Justice, jeśli tylko rzeczeni aktorzy zgodzą się zagrać w obrazie główne role.

MV5BMjIyNDM4ODU0MV5BMl5BanBnXkFtZTgwMDUxMDQzMTI. V1 SY1000 CR0014991000 AL

Zobacz również: Nici z trzeciej części! Szykujcie się na reboot Hellboya!

Za wyreżyserowanie omawianego dramatu prawniczego odpowiedzialny będzie Jose Padilha. Film powstanie na podstawie scenariusza Maxa Borensteina i Rodney’a Barnesa, który został oparty o książkę Kevina Boyle’a zatytułowaną Arc Of Justice: A Saga Of Race, Civil Rights, And Murder In The Jazz Age. Fabuła ukaże, co wydarzyło się, kiedy postawiono przed obliczem sądu doktora Ossiana Sweeta (Oyelowo) za morderstwo po incydencie z 1925 roku. Jego podłożem była dyskryminacja rasowa. Organizacja Krajowe Stowarzyszenie Postępu Ludzi Kolorowych będąca wówczas w początkowej fazie swojego rozwoju, zdecydowała się wyłożyć pieniądze na obronę doktora. W związku z tym za bohaterem obrazu opowiedział się słynny prawnik Clarence Darrow (Crowe).

Film ma obecnie pełne poparcie The Mark Gordon Company. Jego realizacja powinna ruszyć jeszcze w tym roku. Warto tutaj dodać, że fani Crowe’a będą mogli niedługo podziwiać swojego ulubieńca na srebrnym ekranie w roli Dr. Henry’ego Jekylla w Mumii. Z kolei Oyelowo należy do obsady kolejnego obrazu wchodzącego w skład sagi Cloverfield.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – kadr z filmu Mumia

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?