• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Wraz z zapowiedzią kolejnej książki Andy'ego Weira - autora Marsjanina wydanego w 2011 roku - zatytułowanej Artemis (premiera 14 listopada 2017 roku), portal Variety poinformował o uzyskaniu praw do ekranizacji materiału przez Fox i New Regency. Marsjanin doczekał się przeniesienia na duży ekran w 2015 roku, a zagrał w nim m.in. Matt Damon. Produkcją Artemis mają zająć się Simon Kinberg i Aditya Sood, a historia ma koncentrować się wokół Jazz Bashary - tragarki i drobnej przemytniczki, która staje przed niebezpieczną okazją. Portal Amazon opublikował krótki opis książki:

Jazz Bashara to kryminalistka. Tak jakby. Życie na Artemis, pierwszym i jedynym mieście na księżycu, bywa ciężkie, jeśli nie jest się bogatym turystą czy ekscentrycznym miliarderem. Drobny przemyt bywa nieszkodliwy, zwłaszcza, jeśli nie liczy się ilości kontraband, prawda? Nie, jeśli masz długi do spłacenia, a twoja praca jako bagażowy z trudem pozwala na opłacenie czynszu. Wszystko ulega zmianie, gdy Jazz dostrzega szansę na popełnienie zbrodni doskonałej z nagrodą zbyt cenną, by ją odrzucić. Jednak wykonanie czegoś, co jest niemożliwe to zaledwie początek problemów, zwłaszcza, gdy mowa jest o konspiracji skupionej na zdobyciu kontroli nad Artemis. Odtąd jej jedyną szansą na przetrwanie będzie zastosowanie manewru bardziej ryzykownego od poprzedniego.

Artemis Andy WeirOkładka Artemis, fot. Nerdist

Kilka słów na temat swojej książki powiedział także jej autor:

Jestem bardzo podekscytowany Artemis. Mam możliwość zrobienia czegoś, co uwielbiam, lecz tym razem bardziej kompleksowo wykonane i skoncentrowane na rozwoju postaci. To duży obszar dla mnie, ale sądzę, że wyszło dobrze. Czytelnicy z pewnością się z tym zgodzą.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Nerdist

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.