Obcy: Przymierze – Ridley Scott o rozpoczęciu zdjęć do kontynuacji oraz skasowanym Alienie!

Obcy: Przymierze będący dziełem wytwórni 20th Century Fox niebawem zagości na srebrnych ekranach. Mimo to, iż do premiery tego widowiska science fiction mamy jeszcze trochę czasu, to już w sieci zaczęły się pojawiać pierwsze informacje o kolejnym sequelu, a dokładnie rzecz ujmując, dane o dacie rozpoczęcia zdjęć. Reżyser powstającej serii, czyli Ridley Scott podzielił się z przedstawicielami portalu IGN UK następującymi rewelacjami:

Jesteśmy w trakcie sporządzania scenariusza do kontynuacji. Sequel zacznę kręcić w przeciągu kolejnych 14 miesięcy od czasu tej rozmowy.

Twórca ujawnił również ciekawe informacje odnośnie skasowanego projektu Neilla Blomkampa, mowa tutaj o filmie Alien, który został przez Ridley’a Scotta nazwany Awakening. Rzeczony tytuł reżyser użył również w odniesieniu do kolejnych, nadchodzących coraz większymi krokami filmów z powstającej serii jego autorstwa. Oto wypowiedź Scotta:

Oni chcieli zrobić Aliena, to znaczy Awakening – Neill Blomkamp. Zgodziłem się. Miałem być producentem. Gdybym mógł, to bym chciał. Jednakże miałem pewne pytanie: Po co są nam potrzebne dwa Alieny [Blomkampa i Scotta – dopisek redakcji]? To jak strzelenie sobie samobója – nie ma po prostu najmniejszego sensu.

Ale im ostatecznie nie wyszło, wytwórnia Fox, tak więc postanowiłem się trzymać od tego z daleka. Mam na myśli, iż dosłownie zapaliłem tę rzecz, aby podnieść ją z ziemi, ponieważ leżała uśpiona na półce. Chciałem to wszystko odzyskać – jednakże patrz, gdzie jesteśmy….

Zobacz również: W najbliższy piątek Maraton z Obcym z premierą nowej części!

Poza tym mamy dla was zwiastun dokumentu stacji HBO na temat procesu kręcenia filmu Obcy: Przymierze. Premiera już dzisiaj na wspomnianej platformie. Zapraszamy do oglądania!

https://www.youtube.com/watch?v=N9WRDu9EcZw

Opis dystrybutora filmu (kino): Obcy: Przymierze to drugi rozdział nowej trylogii, którą zapoczątkował film Prometeusz. Statek osadniczy Przymierze dociera na nieznaną planetę, która wydaje się prawdziwym rajem. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i niebezpieczeństw świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (Michael Fassbender), ocalały z katastrofy Prometeusza

 Obsada widowiska: Demián Bichir (Nienawistna ósemka), Katherine Waterston (Wada ukryta), Danny McBride (Jaja w tropikach), Billy Crudup (Watchmen. Strażnicy), Jussie Smollett (Imperium), Amy Seimetz (Upstream Color), Carmen Ejogo (Selma), Callie Hernandez (Maczeta zabija), Michael Fassbender (Makbet), James Franco (127 godzin) i Noomi Rapace (Czas zemsty). 

Nowe 1

Za scenariusz produkcji odpowiedzialni są Jack Paglen (Transcendencja) i Michael Green (Green Lantern). Jej reżyserem jest z kolei Ridley Scott. Polska premiera obrazu została przewidziana na 12 maja 2017 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?