• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Nie tak dawno otrzymaliśmy informację od Mike'a Mignoli o tym, że szykowany jest reboot Hellboy'a z kategorią wiekową R. Ma zostać wyreżyserowany przez Neila Marshalla (Zejście, Gra o tron), a główna rola ma być powierzona Davidowi Harbourowi (znany m.in. z serialu Stranger Things). Millennium Films negocjuje obecnie z producentami Larry'm Gordonem i Lloydem Levinem odnośnie reboota, którego tytuł roboczy brzmi Hellboy: Rise of the Blood Queen. Na łamach portalu Silver Screen Beat wypowiedział się za to jeden ze scenarzystów przyszłego filmu Andrew Cosby (Eureka), wspominając m.in. o mroczniejszym bohaterze:

Nie mogę wypowiedzieć się o szczegółach planowanej historii, którą trzymamy obecnie w ścisłej tajemnicy. Jedyne co mogę wyjawić to to, że będzie to mroczniejsza i brutalniejsza wersja Hellboy'a. [...] Neil na samym początku podkreślił zamiar balansowania na pograniczu horroru i obrazu opartego na komiksie. Słowa te były muzyką dla moich uszu, ponieważ chciałem to uwzględnić w scenariuszu. Podobny styl stosuje w swoich komiksach Mike Mignolia. Szczerze mówiąc, wszyscy pracują intensywnie, aby przenieść magię komiksów Mignoli na duży ekran. Scenariusz jest już gotowy, jednakże prace nadal będą trwały w miarę jak będziemy iść naprzód. Staramy się dać to, co najlepsze.

Pierwszy Hellboy został wyreżyserowany przez Guillermo del Toro i trafił do kin w 2004 roku. Główną rolę zagrał wówczas Ron Perlman. Budżet filmu wyniósł 66 mln dolarów i zarobił na całym świecie 99 mln dolarów. Jego sequel pt. Hellboy: Złota armia miał premierę w 2008 roku. Ten obraz otrzymał budżet w wysokości 85 mln dolarów, zgarniając ponad 160 mln dolarów.

Zobacz również: Nici z trzeciej części! Szykujcie się na reboot Hellboya!

Hellboy to postać z komiksu zapoczątkowanego w 1993 roku. Bohater jest pół-demonem, pół-człowiekiem, przywołanym na ziemię przez Grigorija Rasputina w 1944. Pomogli mu w tym naziści, którzy chcieli by Hellboy był bronią masowej zagłady, która uratowałaby Hitlera. Jednakże czerwony stwór zostaje przejęty przez Amerykanów i wychowuje się w USA, pod opieką prof. Bruttenholma. Po kilku latach otrzymuje Honorowy Status Człowieka i wstępuje do B.B.P.O. (Biura Badań Paranormalnych i Obrony). Biuro zajmuje się rozwiązywaniem zagadek i spraw paranormalnych. Z Hellboyem współpracują takie postaci jak: Abe Sapien (pół człowiek, pół ryba), Liz Sherman (kobieta o zdolnościach pirokinetycznych), Roger (homunculus, odnaleziony w krypcie XVI-wiecznego alchemika).

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: ComingSoon.net

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.