Ridley Scott zapowiada powstanie dwóch sequeli Obcego: Przymierza!

W wywiadzie dla Yahoo! Movies Ridley Scott poinformował o powstaniu dwóch, a nie jak wcześniej twierdził, czterech sequeli Obcego: Przymierza. Prawdopodobnie tytuł kolejnego filmu będzie brzmieć Awakening i jak twierdzi reżyser może to być koniec prequeli:

Nie wiem, może stworzę jeszcze dwa filmu lub jeszcze jeden. Doprawdy nie mam pojęcia.

Różni się to od wcześniejszej wypowiedzi Scotta dla Fandango, którą mogliśmy przeczytać w marcu bieżącego roku. Ponadto reżyser opowiedział także o dość mieszanych odczuciach fanów serii po obejrzeniu Prometeusza:

Pojawi się kolejny obraz zanim, dosłownie i w przenośni, cofniemy się do oryginalnego Obcego. Jeśli uda się ten (mowa o Obcym: Przymierzu – przyp. autora) i następny obraz, to po nich na pewno pojawią się trzy kolejne. […] Fani, w dość zabawny sposób – oczywiście nie są oni ostatecznym słowem – odzwierciedlają obawy dotyczące pewnych kwestii. Stwierdza się wówczas, że „myliłem się” lub „miałem rację”. Właśnie o to chodzi. Nie jest się wyczulonym na pewne sprawy, jeśli nie bierze się pod uwagę reakcji fanów.

Opis dystrybutora filmu (kino): Obcy: Przymierze to drugi rozdział nowej trylogii, którą zapoczątkował film Prometeusz. Statek osadniczy Przymierze dociera na nieznaną planetę, która wydaje się prawdziwym rajem. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i niebezpieczeństw świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (Michael Fassbender), ocalały z katastrofy Prometeusza

Obsada widowiska: Demián Bichir (Nienawistna ósemka), Katherine Waterston (Wada ukryta), Danny McBride (Jaja w tropikach), Billy Crudup (Watchmen. Strażnicy), Jussie Smollett (Imperium), Amy Seimetz (Upstream Color), Carmen Ejogo (Selma), Callie Hernandez (Maczeta zabija), Michael Fassbender (Makbet), James Franco (127 godzin) i Noomi Rapace (Czas zemsty). 

Za scenariusz produkcji odpowiedzialni są Jack Paglen (Transcendencja) i Michael Green (Green Lantern). Jej reżyserem jest z kolei Ridley Scott. Polska premiera obrazu została przewidziana na 12 maja 2017 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Collider

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?