• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Jedna z planet Gwiezdnych wojnach: Przebudzeniu Mocy okazała się niezwykle ważna z punktu widzenia zarówno fabuły, jak i przeszłości niektórych postaci. Sama Jakku, bo o niej mowa, jest jedną z wielu istniejących w uniwersum Gwiezdnych wojen, jednak okazuje się szczególna z punktu widzenia ucieczki Rey (Daisy Ridley), szturmowca Finna (John Boyega) oraz robota astromechanicznego BB-8, którzy postanawiają zmienić swoje dotychczasowe życia dołączając do Ruchu Oporu. Jak się okazuje pustynna planeta miała być początkowo "planetą śmieci" z różnymi rodzajami środowiska branymi wówczas pod uwagę. Oficjalna strona poświęcona Gwiezdnym wojnom opublikowała niedawno na Instagramie kilka prac koncepcyjnych przedstawiających kilka pomysłów na to, jak mogło wyglądać Jakku.

Najbardziej charakterystycznym elementem związanym z planetą stał się zniszczony Gwiezdny niszczyciel, który jest pamiątką dawnego Galaktycznego Imperium i wzbudza zainteresowanie fanów dotyczące tego, co wydarzyło się po upadku tego reżimu blisko 30 lat temu. W książce Claudii Grey Utracone gwiazdy poznajemy z kolei przyczyny rozbicia się tego okrętu.

Zobacz również: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - Frank Oz o tym, że to mógł być zupełnie inny film

Po Przebudzeniu Mocy, kolejnym epizodem będzie Ostatni Jedi, na którego musimy czekać do 15 grudnia 2017Reżyserią i scenariuszem zajmie się Rian Johnson (Looper: Pętla czasu). Szczegóły fabuły nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że w kolejnej części ponownie zobaczymy: Marka Hamilla, Carrie Fisher, Adama Drivera, Daisy Ridley, Johna Boyegę, Lupitę Nyong'o, Oscara Isaaca, Domhnalla Gleesona, Anthony'ego Danielsa, Gwendoline Christie oraz Andy'ego Serkisa. Do obsady natomiast dołączyli: Benicio Del Toro, Laura Dern oraz Kelly Marie Tran.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: StarWars.com

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.