• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Zwyciężczyni Nagrody Akademii, Julia Roberts została gwiazdą filmu The Bookseller, który jest wielkoekranową adaptacją powieści Cynthii Swanson. Informacją podzielił się portal The Hollywood Reporter. Według niego wytwórnia Crystal City Entertainment uzyskała prawa do historii, która miesza dramat rozgrywający się w latach 60. XX wieku z elementami fantastycznymi.

MV5BMTg1MTgyMjc1N15BMl5BanBnXkFtZTgwNDY5MzAyNzE. V1 SY1000 SX1500 AL Fot. Karen Ballard; STX Productions

Zobacz również: Baby Driver - nowy plakat promujący ciekawy film akcji!

Wydana przez Harper Collins w 2015 roku powieść The Bookseller posiada następujący opis:

Nic nie jest trwałe, jak się pozornie wydaje...

Denver, rok 1962. Kitty Miller pogodziła się z oryginalnym, lecz samotnym życiem. Bohaterka kocha księgarnię prowadzoną razem ze swoją najlepszą przyjaciółką, Friedą. Ponadto uwielbia zupełnie kontrolować własne życie. Kitty może robić, co zechce, nie tłumacząc się nikomu. Kiedyś pojawił się pewien mężczyzna, doktor o imieniu Kevin, lecz ta relacja nie ułożyła się po myśli bohaterki.

Od tego czasu zaczęły się sny...

Denver, rok 1963: Katharyn Andersson wyszła za Larsa, miłość jej życia. Oboje mają piękne dzieci, elegancki dom, jak również oddanych przyjaciół. Wszystko, w co kiedyś wierzyła Kitty Miller - jednakże to tylko wyobrażenie trwające wtedy, kiedy śpi.

Przekonana, że te sny są spowodowane jej nadmierną wyobraźnią, Kitty stara się czerpać jak najwięcej przyjemności ze swoich nocnych podróży do alternatywnego świata. Lecz z każdą kolejną wizytą życie Katharyn staje się coraz bardziej realne. Czy bohaterka może zdecydować, jak tak naprawdę chce żyć? A jeśli odpowiedź jest twierdząca, to jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za szczęście - bycie Katharyn lub Kitty?

Linia pomiędzy rzeczywistością i wyobraźnią mocno się zaciera. Kitty musi w końcu dowiedzieć się, który ze światów jest prawdziwy, a który wyśniony. A czy my wiemy, gdzie przebiega granica pomiędzy fantazją a realnością w naszym własnym życiu?

Julia Roberts pełni również funkcję producentki wykonawczej The Bookseller razem z innymi partnerami z Red Om Films, czyli Lisą Gillan i Marisą Yeres Gill. Z kolei przedstawiciele Crystal City, Ari Pinchot oraz Jonathan Rubenstein także zajmą się produkcją omawianego dzieła.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia - Atsushi Nishijima; SONY PICTURES ENTERTAINMENT INC.

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.