• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Po dostarczeniu kilku wspaniałych grafik koncepcyjnych, imponujących projektów graficznych, pracy na planie w funkcji osoby odpowiedzialnej za planowanie skomplikowanych scen akcji jeszcze przed kręceniem widowisk oraz speca nadzorującego realizacje efektów specjalnych, jak również udziale w kaskaderskich popisach do filmu Duncana Jonesa pt. Moon, Gavin Rothery w końcu zasiądzie na stołku reżyserskim! Dobrze czytacie, wspomniany pan nareszcie nakręci własny, autorski film. Jego reżyserki debiut to wielkoekranowy obraz zatytułowany Archive, którego gwiazdą został Theo James.

MV5BMTU5MTgzMjgzOV5BMl5BanBnXkFtZTgwMzA3NTY2MzE. V1 SX1500 CR001500999 AL Fot. Andrew Cooper; Lionsgate

Zobacz również: mother! - pierwszy plakat promujący nowy film Darrena Aronofsky'ego!

Rothery przez cały czas skrupulatnie budował swój wizerunek w kinematografii. Pracował nad krótkometrażówkami, jak również innymi projektami. Ponadto napisał scenariusz do omawianego filmu. James zatem wcieli się w naukowca pracującego nad humanoidalnymi androidami, który jest bardzo bliski wielkiego przełomu. Jednakże prawdziwym celem bohatera, o czym nie mają pojęcia działający razem z nim koledzy, jest połączenie się z jego zmarłą niedawno żoną poprzez technologię.

Firma zajmująca się sprzedażą, Independent (która również była reprezentantem Moon) oferuje prawa do omawianego dzieła na Cannes. Obraz posiada w obsadzie regularnego współpracownika Bena Wheatley'a - Lauriego Rose'a na stanowisku operatora filmowego.

Sci-fi ukazuje całą swoją potęgę w momencie, kiedy skupia się na eksplorowaniu ludzkiej kondycji poprzez zaskakujące, ciekawe i wysoko rozwinięte technologie - Gavin napisał pełną uczuć historię, która w połączeniu z jego osobliwą wizją oraz elektryzującym talentem Theo, sprosta wymaganiom wybrednych widzów, jak również zasiądzie wygodnie i bez wstydu pomiędzy najtępszymi dziełami z omawianego gatunku.

Wypowiedź Philipa Herda z Independent dla portalu Screen International.

Obecnie nie wiadomo nic o dacie premiery widowiska. Z kolei Jamesa widzowie będą mogli podziwiać niebawem w Backstabbing For Beginners, który powinien pojawić się na srebrnych ekranach już w tym roku.

Źródło: EMPIRE / Ilustracja wprowadzenia - Larry Horricks; CTMG, Inc., SONY PICTURES ENTERTAINMENT INC.

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.