• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

FILM POINT GROUP, producent filmu Jana Kidawy-Błońskiego Gwiazdy, weżmie udział w targach filmowych Marché du Film Cannes. Jest to największe tego typu wydarzenie na świecie towarzyszące festiwalowi filmowemu we wspomnianym mieście. 

Zobacz również: Recenzja filmu Gwiazdy!

Szefowie Film Point Group w ramach tej wizyty mają odbyć ponad kilkadziesiąt spotkań z innymi dystrybutorami oraz obejrzeć ponad 100 kinowych produkcji. W ubiegłych latach podobne spotkania zaowocowały przywiezieniem do Polski przez firmę obrazów takich jak Wielkie piękno Paolo Sorrentino czy Zimowy sen Nuri Bilge Ceylana. Pierwszy raz jednak pojadą na targi również oferować swoją produkcję. W Cannes odbędzie się bowiem specjalny targowy pokaz filmu z Mateuszem Kościukiewiczem i Sebastianem Fabijańskim. Targi w Cannes zgromadzą w tym roku udział ponad 12 000 uczestników związanych z przemysłem filmowym. Ponad 3000 z nich to producenci filmowi, a kolejne 800 ludzie związani z wieloma festiwalami filmowymi na całym świecie.

Opis dystrybutora: Posiadający polsko-niemieckie korzenie Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz) dorasta na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem… oddany kumpel Ginter (Sebastian Fabijański). Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się z podwórka na stadiony śląskich klubów – Polonii Bytom i Górnika Zabrze. A to nie koniec ich zmagań. Prawdziwe emocje zaczynają się, gdy w życiu gwiazd sportu pojawi się piękna Marlena (Karolina Szymczak). Walczący o jej względy Jan i Ginter szybko odkrywają, że w grze o miłość nie obowiązują żadne przepisy. Kiedy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, a samego Banasia przybliża do składu „orłów Górskiego”, bohater staje przed trudnym, życiowym wyborem. Stawką jego decyzji będzie udział w olimpiadzie i piłkarskich mistrzostwach świata.

Film pojawił się w polskich kinach w ubiegły piątek 12 maja.

źródło: Wprost.pl / ilustracja wprowadzenia:Robert Jaworski

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.