• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Colin Firth jest za pan brat z historycznymi opowieściami. Aktor nawet otrzymał Oscara za swoją rolę w filmie Jak zostać królem. Nie powinno więc Was dziwić, iż ten utalentowany artysta zgodził się zagrać w produkcji Benjamin's Crossing.

MV5BNTE4MTM0ODQ4NV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTY5OTQ5MzE. V1. CR38929241212 SX1777 CR001777736 AL Fot. 20th Century FOX

Zobacz również: Stacja Fox nie planuje 3. sezonu Królowych krzyku

Pat O'Connor (który pracował z Firthem podczas realizacji wydanego w 1987 roku obrazu zatytułowanego Miesiąc na wsi) wyreżyseruje omawiany projekt dotyczący życia żydowskiego filozofa, Waltera Benjamina, który zmuszony był uciekać ze swojego rodzinnego domu w Paryżu w 1940 roku, kiedy to hitlerowska inwazja zapukała do bram jego miasta. Myśliciel następnie spotkał Lisę Fittko. Kobieta pomagała uchodźcom przejść przez Pireneje do względnie bezpiecznej Hiszpanii. Chociaż na pierwszy rzut oka filozof nie nadawał się do podróży, to Lisa zgodziła się pomóc mu przekroczyć pasmo górskie... w tym momencie rozpoczęła się wspaniała i odważna przygoda!

Scenariusz napisali Jay Parini i Devon Jersild w oparciu o powieść autorstwa pierwszego z panów.

Jay i Devon sporządzili przepiękną opowieść, której możliwość wsparcia jest dla producentów prawdziwym zaszczytem, szczególnie że film na jej podstawie wyreżyseruje Pat O’Connor.

Powiedzieli Carl i Sally Jo Effenson, którzy za pośrednictwem swoich firm starają się wesprzeć finansowo omawiany projekt.

Światowy kryzys związany z uchodźcami sprawia, iż sytuacja Benjamina jest bardzo na czasie. Można nawet powiedzieć, iż obecnie jest równie ważna, co podczas II Wojny Światowej. To poza tym wspaniała, nieznana i naprawdę pełna heroizmu historia, którą koniecznie trzeba opowiedzieć.

MV5BMjI5NTk2Njc4Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwMTgwNDcxMjE. V1 SY1000 CR0015051000 AL Fot. Jack English; Gravier Productions, Inc

Zdjęcia powinny ruszyć już jesienią, tego roku.

Firtha będzie można niedługo podziwiać na srebrnym ekranie w filmie Kingsman: Złoty krąg (w polskich kinach już 22 września), a następnie w obrazie Na głęboką wodę (amerykańska premiera to 27 października).

Źródło: EMPIRE / Ilustracja wprowadzenia - STUDIOCANAL

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.