• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Gdy tylko spytamy większość fanów motoryzacji na świecie, jaki supersamochód chcieliby mieć w swojej kolekcji, duży procent z nich wskaże dwie włoskie marki: Ferrari oraz Lamborghini. Nazwy obydwu marek pochodzą od nazwisk swoich twórców. Enzo Ferrari i Ferruccio Lamborghini w latach 60., gdy ten drugi otworzył swoją firmę, zaczęli zażartą rywalizację o wpływy. Jak się okazuje, niedługo będziemy mogli tę rywalizację zobaczyć także na dużym ekranie. Wiemy już także kto zagra charyzmatycznych przywódców obydwu marek. W Enzo Ferrariego wcieli się Alec Baldwin, podczas gdy Ferruccio Lamborghini zostanie zinterpretowany przez samego Antonio Banderasa. 

Zobacz również: The Battle of the Sexes - Emma Stone w roli słynnej tenisistki w pierwszym zwiastunie filmu

fot. GettyImages

Mówi się, że powstanie samochodów Lamborghini wynikło z dyskusji pomiędzy obydwoma panami. Lamborghini, który wówczas z powodzeniem produkował wyłącznie traktory, był niezadowolony ze swego samochodu Ferrari i zaproponował Enzo Ferrariemu wprowadzenie zmian konstrukcyjnych. Ten oburzony uwagami jakiegoś traktorzysty zakwestionował kompetencje Lamborghiniego. Wobec tego Lamborghini postanowił udowodnić mu kto jest lepszy i już po roku zademonstrował swój legendarny 12-cylindrowy model Lamborghini 350 GTV, wyraźnie przewyższający samochody marki Ferrari. Od tamtej pory po dziś dzień, marki są głównymi konkurentami na rynku luksusowych samochodów.

źródło:TopGear.com / ilustracja wprowadzenia: GettyImages

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.