• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Rendel, pierwszy w historii fiński film superbohaterski, to napakowana akcją produkcja, w której wyczuć można echa Daredevila, Spawna, Batmana czy Punishera, lecz zdaniem twórców ma być jeszcze mroczniejszy niż tradycyjni przedstawiciele gatunku. Niedawno do sieci trafił oficjalny zwiastun filmu:

Rendel to zamaskowany mściciel, który zaślepiony jest gniewem i zemstą. Jego imię pochodzi od węgierskiego słowa oznaczającego "porządek". Prowadzi on krucjatę przeciw globalnej korporacji VALA, która jest do tego stopnia zdeterminowana, aby wypuścić na rynek nieprzetestowaną szczepionkę Nh25, że stosuje metody organizacji przestępczej przekupując, zastraszając lub mordując wszystkich, którzy im się otwarcie sprzeciwiają. Przeciw uderzajacemu w ich interesy Rendelowi wystawiają grupę najemników.

Zobacz również: Rendel - teaser trailer filmu

Podstawą filmu jest komiks autorstwa reżysera filmu Jesse Haajego, który to Fin rozwijał od czasów szkolnych. W obsadzie filmu znajdują się m.in: Kristofer Gummerus, Branca Biadey, Johnny Vivash, Rami Rusinen, Renne Korppila.

Premierę Rendela w Finlandii wyznaczono na 8 września bieżącego roku. Nie wiadomo czy film trafi do polskich kin.

RENDEL 2017

Źródło: youtube / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.