• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Niektórzy aktorzy byliby szczęśliwi z faktu, iż występują, chociażby w jednym filmie, do którego prawa zostaną prawdopodobnie sprzedane podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Jednakże z pewnością do takich osób nie należy ciągle zapracowany Daniel Radcliffe. Aktor, będący również gwiazdą Guns Akimbo (o czym wspominaliśmy nieco wcześniej w tym tygodniu - klik!), został zaangażowany do prac nad thrillerem zatytułowanym Escape From Pretoria. Obie produkcje staną się przedmiotem handlu na trwającym aktualnie Festiwalu Filmowym w Cannes. Jesteście zainteresowani rzeczonymi projektami?

MV5BMTQxMTM3MzcwMV5BMl5BanBnXkFtZTgwMTY0MjkzMjE. V1 SY1000 CR0015031000 AL Fot. Doane Gregory

Zobacz również: Cash Truck - Sandra Bullock gwiazdą nowego thrillera akcji!

Omawiany obraz oparto na prawdziwej historii, a co za tym idzie, widzowie zobaczą na srebrnych ekranach filmową wersję autobiografii autorstwa Tima Jenkina pt. Inside Out: Escape From Pretoria Prison. Rzeczony pan znany jest najlepiej jako aktywista działający przeciwko apartheidowi. Timowi Jenkinowi udało się uciec z więzienia o zaostrzonym rygorze w Pretorii razem z dwoma kolegami - Stephenem Lee i Alexem Moumbarisem.

Po brawurowej akcji, zbiegowie zniknęli w podziemiach Los Angeles, gdzie przeżyli jako żołnierze fortu... zaraz, poczekajcie, to się przecież zdarzyło w Drużynie A! Jenkin tak naprawdę zaczął pracować w szeregach Międzynarodowego Funduszu Obrony i Pomocy dla Afryki Południowej.

Francis Annane, który był dotąd jedynie operatorem filmowym i twórcą krótkometrażówek, zaliczy w końcu pełnoprawny, reżyserski debiut, dzięki omawianemu obrazowi - Escape From Pretoria. Jego realizacja rozpocznie się następnego roku w Republice Południowej Afryki.

Źródło: EMPIRE / Ilustracja wprowadzenia - Caitlin Cronenberg; F Word Productions Inc.; PCF F-Word The Movie Inc.; Fastnet Films.

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.