Jessica Chastain wcieli się w Ingrid Bergman!

Nominowana do Oscara za Wroga numer jeden Służące aktorka wcieli sie w szwedzką ikonę kina, Ingrid Bergman. Oprócz głównej roli będzie również jedną z producentek obrazu. Film będzie nosić tytuł Seducing Ingrid Bergman i skupi się na romansie aktorki z fotografem wojennym, Robertem Capą.

Zobacz również: Tom Hardy zagra Venoma!

Ingrid Bergman to urodzona w Sztokholmie trzykrotna laureatka Oscara (za role w filmach Gasnący płomień, Anastazja oraz Morderstwo w Orient Expressie). Największą sławę zyskała jednak dzięki roli u boku Humphreya Bogarta w Casablance. Swego czasu Amerykański Instytut filmowy uznał ją za czwartą najlepszą aktorkę w historii kina. Zmarła w 1982 roku w Londynie, a przyczyną zgonu był rak piersi.

Na razie nie ma żadnych informacji odnośnie tego kto miałby wyreżyserować film. Znamy jednak autora scenariusza. Na podstawie książki Chrisa Greenhalgha napisał go Arash Amel, autor skryptu filmu Grace księżna Monako.

Jessikę Chastain w polskich kinach zobaczymy już niedługo, w filmie Sama przeciw wszystkim Johna Maddena, którego premierę wyznaczono na 2 czerwca.

źródło: Variety / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.

Kontakt pod [email protected]

Twitter: xkolek1

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?