Advertisement

Russell Crowe nie chciał zagrać jako Wolverine przez… wilki?

Wolverine gości na ekranach od niemal dwudziestu lat. Mutanta z adamantowymi szponami poznaliśmy za sprawą X-Men Bryana Singera z 2000 roku. Postać szybko stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterów, a sam Hugh Jackman przebił się dzieki tej roli do pierwszej ligii aktorskiej. Początkowo jednak, nie miała ona przypaść jemu. Wśród pierwszych propozycji i ofert doszukać się można takich nazwisk jak Bob Hoskins, Dougray Scott, Edward Norton, Mel Gibson oraz Russell Crowe. Powody odmowy ich udziału w filmie najczęściej ograniczały się do zobowiązań wobec innych produkcji. Ostatni z nich zajęty był kręceniem scen do słynnego już Gladiatora Ridleya Scotta. Mimo nacisków i błagań ze strony Singera, aktor odmówił, ponieważ… nie chciał kolejnej roli związanej z wilkami! 

wolverine wolfs

Oto jak skomentował swoją decyzję w jednym z ostatnich wywiadów:

Jeśli pamiętacie, Maximus ma na swoim napierśniku wizerunek wilka. Jest on jego symbolem, ciągle mu towarzyszy. Nie chciałem kolejnej roli, która też byłaby kojarzona z tym zwierzęciem. Stałbym się wtedy „wilczy”.

Nietrudno zauważyć, że wyjaśnienie jest… dziwne. Filmowy Wolverine nie jest aż tak mocno kojarzony z wilkami, podobnie jak postać wspomnianego gladiatora (przyznajcie, kto z Was pamiętał o tym co ten nosił na piersi). Trudno zatem powiedzieć, czy aktor po prostu nie żartuje, a prawdziwe powody odrzucenia oferty od 20th Century Fox nigdy nie zostaną ujawnione. Być może wersja scenariusza, która została zaprezentowana Russellowi znacząco różniła się od tego, co później zobaczyliśmy na ekranach i po prostu nie przypadła aktorowi do gustu…

Zobacz również: Logan: Wolverine – Tak miała wyglądać scena z Sabretoothem!

Źródło: heroichollywood.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?