• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Od Dnia Dziecka do wybranych polskich kin studyjnych trafi produkcja familijna Jak ukraść psa. Film z Korei Południowej zdobył liczne nagrody na festiwalach kina dziecięcego w Polsce: Kwiat Paproci – Nagrodę Dziennikarzy na 3. Festiwalu Filmowym Kino Dzieci, Nagrodę  Jury Międzynarodowego, Nagrodę Jury Dziecięcego i Nagrodę Jury Nauczycieli na 33. MFF Młodego Widza Ale Kino! W sieci pojawił się polski zwiastun produkcji, która trafi na ekrany w wersji z lektorem.

Opis dystrybutora: Życie 10-letniej Ji-so wcale nie jest usłane różami – dziewczynka musi mieszkać z mamą i młodszym bratem w niewielkiej furgonetce, ale cicho sza! To tajemnica. Wie o tym tylko Chae-rang, przyjaciółka Ji-so ze szkoły. Urodziny Ji-so już za miesiąc – w planach jest huczna impreza dla całej klasy u niej w domu. Nie ma innego wyjścia – dziewczynka musi kupić dom, i to jak najszybciej. Podobno wystarczy 500 dolarów. Tylko skąd je wziąć? Najprościej byłoby chyba oddać psa bogatemu właścicielowi i dostać za to nagrodę. Trzeba go najpierw uprowadzić, ale nie ma problemu – tak się składa, że dziewczyny mają już upatrzone właściwe zwierzę. Wolly należy do starszej i bardzo bogatej kobiety, właścicielki restauracji, w której pracuje mama Ji-so. No to do dzieła!

jak ukraść psa stowarzyszenie nowe horyzontyfot. materiały prasowe/Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Zobacz również: Dlaczego warto oglądać kino koreańskie?

Reżyserem Jak ukraść psa jest Seong-ho Kim (autor m.in. horroru Lustro, który doczekał się amerykańskiej wersji). W głównych rolach występują: Hye-ja Kim, Hye-jeong Kang, Re Lee, Eun-taek Hong, Ji-won Lee. Film jest ekranizacją bestsellerowej powieści Barbary O'Connor.

A tak prezentuje się plakat:

jak ukraść psa plakat

Źródło: kinodzieci.pl / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe/Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.