• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Do roli duńskiego malarza postimpresjonistycznego Vincenta Van Gogha został zaangażowany Willem Dafoe. Wystąpi on w filmie wyreżyserowanym przez Juliana Schnabela zatytułowanym At Eternity's Gate, którego wyprodukuje Jon Kilik (Igrzyska śmierci, Babel). W 2007 roku reżyser zdobył na festiwalu w Cannes nagrodę w kategorii Najlepszy Reżyser za obraz Motyl i skafander na podstawie scenariusza, który napisał razem z Jean-Claude'm Carriere'm. Film był również nominowany do Oskara w czterech kategoriach oraz otrzymał nagrodę Złotego Globu. Willema Dafoe można będzie natomiast zobaczyć w dramacie The Florida Project w reżyserii Seana Bakera, a później także w Aquamanie i Lidze Sprawiedliwości.

Zobacz również: Aquaman - Willem Dafoe podpatrzony na planie filmu!

Vincent Van Gogh był duńskim malarzem postimpresjonistycznym zaliczanym do najsłynniejszych i najbardziej wpływowych artystów w historii zachodniej sztuki. Wraz z przeniesieniem się do Paryża w 1886 roku, poznał niektórych przedstawicieli ówczesnej awangardy m.in. Paula Gauguina. At Eternity's Gate będzie skupiać się na okresie życia malarza, jakie spędził on we francuskich miastach Arles oraz Auvers-sur-Oise. Będzie to opowieść o kreatywności i poświęceniu, jakie Van Gogh musiał uczynić chcąc stworzyć dzieło sztuki rozpoznawane obecnie na całym świecie. Kilka słów na temat swojego projektu powiedział także reżyser Julian Schnabel:

To film o malarstwie, artyście i związku tych dwóch czynników z nieskończonością. Wszystko jest opowiedziane z perspektywy malarza. Zawarte zostały w filmie kluczowe momenty jego życia, lecz nie jest to oficjalna historia - to moja wersja. Mam nadzieję, że dzięki niej widzowie poznają tę postać nieco bliżej.

Znalezione obrazy dla zapytania van gogh

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: The Hollywood Reporter

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.