Powidoki – ostatni film Andrzeja Wajdy już na DVD i Blu-ray

Andrzej Wajda, jeden z najwybitniejszych twórców w historii kina, zdobywca wielu nagród filmowych, w tym Oscara® za całokształt twórczości, przedstawia historię człowieka niezłomnego –  Władysława Strzemińskiego, pioniera polskiej awangardy. Ostatni film reżysera Powidoki, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy, zadebiutował na Blu-ray™ i DVD 17 maja.

Powidoki są zapisem ostatnich lat życia Władysława Strzemińskiego – malarza, pedagoga i teoretyka sztuki, przedwojennego pioniera awangardy. Akcja filmu dzieje się w Łodzi w okresie 1948 – 1952, w okresie stalinizmu. Władysław Strzemiński (Bogusław Linda) jest malarzem, profesorem i wykładowcą w Łódzkiej PWSSP. Wielki malarz, twórca teorii unizmu, doceniony i podziwiany przed wojną w kraju i za granicą, uwielbiany przez studentów, nie cieszy się sympatią władz uczelni, a przede wszystkim Ministra Kultury Włodzimierza Sokorskiego (Szymon Bobrowski).

https://youtu.be/ZoL1D2vdnqQ

W obsadzie Powidoków obok Bogusława Lindy znaleźli się: Zofia Wichłacz („Miasto 44”), Bronisława Zamachowska, Andrzej Konopka („Belfer”), Krzysztof Pieczyński („Jack Strong”), Mariusz Bonaszewski („Jeziorak”), Szymon Bobrowski („Lekarze”), Paulina Gałązka („Bodo”) oraz Irena Melcer („#wszystkogra”), Adrian Zaremba („Wołyń”) oraz Tomasz Włosok („Jestem mordercą”).

Za kamerą stanął nominowany do Oscara® wybitny operator Paweł Edelman, muzykę skomponował Andrzej Panufnik, a scenografię zaprojektował Marek Warszewski. Producentem „Powidoków” jest Michał Kwieciński, jeden z najważniejszych polskich producentów filmowych. W prowadzonej przez niego firmie producenckiej Akson Studio powstały m.in. „Katyń”, „Miasto 44” oraz „Bodo”. Razem z Andrzejem Wajdą współpracował przy filmach „Zemsta”, „Katyń”, „Tatarak” i „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

W wydaniach nie zabrakło również dodatków specjalnych:

  • Wywiad z Andrzejem Wajdą
  • Materiały z planu: Andrzej Wajda – reżyser, Bogusław Linda – Strzemiński, Bronka Zamachowska – Nika, Młodzi aktorzy, Efekty specjalne, Oprawa muzyczna, Wizualna strona filmu
  • Zwiastun filmu
  • Galeria zdjęć
  • Obrazy młodych

Znalezione obrazy dla zapytania powidoki dvd

Źródłlo: Info prasowe | Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?