• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Mimo iż reżyser / scenarzysta Paul W.S. Anderson zapewniał niedawno kinomanów o tym, że tegoroczny Resident Evil: Ostatni rozdział jest jego oficjalnym pożegnaniem z omawianą serią traktującą o apokalipsie zombie, opartą ponadto na słynnej i niezmiernie udanej sadze gier wideo, to ... doczekamy się rebootu! Tak, dobrze czytacie. Wygląda na to, iż firma produkcyjna Constantin Film nie jet jeszcze gotowa na ostateczne pożegnanie, a co za tym idzie, jeśli nie może przedłużyć swojej dochodowej antologii, to zwyczajnie ja zrestartuje. Według portalu Variety reboot serii znajduje się już we wczesnym stadium realizacji.

evilphotoFot. materiały prasowe

Zobacz również: Charlize Theron sieje zniszczenie w najnowszym spocie Atomic Blonde!

Tego można się było spodziewać. Przecież omawiana saga filmów opowiada o powstających z ziemi trupach... niestety tym razem, wolałbym, aby produkcja Paula W.S. Andersona pozostała w swoim należytym grobie, nie dlatego, że jest zła, to kampowe kino rozrywkowe, dające sporo frajdy, jednak, co za dużo, to niezdrowo...

Ostatni rozdział przyniósł dochód na poziomie 312 milionów dolarów w globalnym box offisie, co z pewnością nie było dla Constantin Film bolesnym w żaden sposób wynikiem. Obecnie prezes rzeczonej firmy, Martin Moszkowicz, bez ogródek powiedział dziennikarzom, iż właśnie trwają wczesne prace na odświeżoną wersją Resident Evil.

Zakład produkcyjny nie udzielił żadnych konkretnych informacji na temat powstającego rebootu. Nie wiemy zatem, czy realizowany film będzie w jakiś sposób powiązany ze starą serią. Może opowie zupełnie nową historię. Nie wiadomo też, kto mógłbym zagrać główną rolę. Przecież Anderson i Milla Jovovich prawdopodobnie nie będą w tym wypadku częścią omawianego projektu. Zresztą wspomniany twórca oryginalnej serii jest obecnie zajęty pracami nad Monster Hunter, w związku z czym, nawet gdyby bardzo chciał sprawować nad nadchodzącym rebootem pieczę, to zwyczajnie nie będzie miał dość czasu na to zadanie.

Co o tym myślicie? Warto powoływać tą wyeksploatowaną do granic możliwości serię? A może nowy sztab utalentowanych ludzi stworzy sagę znacznie bardziej oddającą rewelacyjne gry wideo, przy których dziesiątki graczy zarywało nocki? Czekamy na wasze komentarze!

Źródło: EMPIRE / Ilustracja wprowadzenia - materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.