• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Wraz z powstaniem kolejnych epizodów Gwiezdnych wojen, pojawiła się nadzieja na wyprodukowanie drugiej części Kosmicznych jaj - parodii Starej Trylogii Gwiezdnych wojen zrealizowanej przez Mela Brooksa (co ciekawe, w filmie pojawiły się też nawiązania do Star Treka czy Władcy pierścieni). Podczas niedawnej projekcji swojego filmu z 1974 roku zatytułowanego Młody Frankenstein, Mel Brooks miał okazję odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez widownię. Jedno z nich dotyczyło właśnie statusu kontynuacji parodii obrazu stworzonego przez George'a Lucasa. Brooks stwierdził wtedy, że rozmawia w tej sprawie z kierownictwem wytwórni MGM:

Wiecie, będę się tym zajmował. MGM jest zainteresowane zrobieniem kontynuacji, w związku z nowymi epizodami Gwiezdnych wojen. Rozważają to, więc jesteśmy w trakcie rozmów.

Kosmiczne jaja był filmem z 1987 roku, w którym Lord Dark Helmet (Rick Moranis) chce porwać księżniczkę Vespę i wziąć ją jako zakładniczkę. Warunkiem jej uwolnienia jest dostarczenie całego zapasu świeżego powietrza prezydentowi Skroobowi (Mel Brooks). Z pomocą przybywają Lone Starr (Bill Pullman) i jego towarzysz, Barf (John Candy). W obsadzie znaleźli się m.in.: Bill Pullman jako Kapitan Lone Starr (Han Solo), John Candy jako Barf (Chewbacca), Daphne Zuniga jako Księżniczka Vespa (Księżniczka Leia), Joan Rivers jako Dot Matrix (C-3PO), Rick Moranis jako Lord Mroczny Hełm (Darth Vader) oraz Mel Brooks jako Yogurt (Yoda). Nie był to jednak najbardziej znany z filmów Brooksa, lecz mimo tego doczekał się niemal dwie dekady później serii animowanej pt. Spaceballs: The Animated Series wyprodukowanej przez G4 i Super Channel. Całość trwała jednak tylko cztery sezony, zanim ostatecznie zdjęto ją z anteny. Kilka lat temu pojawiły się pogłoski dotyczące powstawania sequela Kosmicznych jaj. Choć zdementowano te informacje, Mel Brooks wyraził chęć udział w takowym projekcie. Nawet pokusił się o nadanie nazwy przyszłemu filmowi, która według niego miałaby brzmieć Spaceballs 2: The Search for More Money. Przeszkodą na drodze powstania kontynuacji może być jednak obsada. Kilkoro z aktorów już nie żyje m.in. Joan Rivers czy John Candy, a pozostali musieliby wyrazić zainteresowanie udziałem. Nie ulega więc wątpliwości, że jeśli film zostałby ostatecznie zrealizowany, to konieczne byłoby zatrudnienie dodatkowych aktorów.

Źródło: ScreenRant / Ilustracja wprowadzenia: MGM

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.