• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Bardzo mnie zawsze boli, gdy umiera utalentowany człowiek, świat bowiem bardziej ludzi takich potrzebuje niż niebo. - Georg Christoph Lichtenberg

A jednym z nich z pewnością był sir Roger Moore - legendarny brytyjski aktor, który m.in. siedmiokrotnie użyczył swojej twarzy słynnemu agentowi 007. Informację o śmierci gwiazdora przekazała rodzina za pośrednictwem Twittera.

Prócz posiadania w swoim emploi wizerunku Bonda, Moore obdarował ekranową egzystencją także kilka innych sławnych postaci z Sherlockiem Holmesem (Sherlock Holmes w Nowym Jorku) I Inspektorem Clouseau (Klątwa Różowej Pantery) na czele. Nie przeceniony jest również jego wpływ na rozwój brytyjskiej filmografii popularnej, do którego przyczynił się ponad 60. występami w produkcjach kinowych, a także telewizyjnych. Łączymy się zatem w bólu z rodziną Moore'a, jego przyjaciółmi, kolegami z planu i całą brytyjską kinematografią, która w dniu dzisiejszym odnotowała niepowetowaną stratę.

Źródło: bbc.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.