• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Z nadchodzącą premierą Mumii zaplanowaną na 9 czerwca, Universal Pictures zaczęła ostrzyć sobie zęby na wyprodukowanie kolejnych produkcji, w których pojawiłyby się popularne potwory. Stąd też ogłoszenie studia dotyczące stworzenia tzw. Dark Universe i włączenia do niego postaci ze starych czarno-białych filmów takich jak The Wolfman czy Bride of Frankenstein. Kompozytorem motywu przewodniego dla całej franczyzy ma być Danny Elfman, a logo dla uniwersum przygotowała ekipa z Weta Digital. Kolejnym filmem po Mumii ma być wspomniany Bride of Frankenstein wyreżyserowany przez Billa Condona, którego premiera zaplanowana jest na 14 lutego 2019 roku. Jedną z głównych ról w tym obrazie ma zagrać Javier Bardem. Trwają natomiast poszukiwania aktorki do tytułowej roli. Natomiast Johnny Depp wcieli się w Niewidzialnego Człowieka, w filmie, który nie ma jeszcze tytułu. Obydwaj aktorzy dołączą tym samym do takich nazwisk jak Russell Crowe (Dr. Henry Jekyll), Tom Cruise (Nick Morton) oraz Sofia Boutella (Mumia).

Zobacz również: Ogromny sarkofag został postawiony w Los Angeles! Nowe materiały promujące Mumię!

DarkUniverseObsadaFot. Universal Pictures

Nowo utworzone uniwersum ma koncentrować się wokół tajemniczej organizacji zwanej Prodigium, której zadaniem jest zwalczanie wszelkiego zła na świecie. Chris Morgan i Alex Kurtzman opowiedzieli na temat wdrożenia niektórych pomysłów do nowego świata:

Gdy Universal zwrócił się do nas z pomysłem stworzenia na nowo klasycznych postaci, uznaliśmy, że koniecznie trzeba uszanować ich dziedzictwo przy wprowadzaniu do nowych przygód rozgrywających się we współczesnym świecie. Studio i inni kreatywni współpracownicy [Christopher McQuarrie i David Koepp] mobilizowali nas byśmy zaczęli tworzyć sieć wokół Dark Universe. Mamy nadzieję, że te filmy zaabsorbują istniejących fanów i pobudzą wyobraźnię nowych.

Źródło: ScreenRant / Ilustracja wprowadzenia: ScreenRant

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.