• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Gdy w zwiastunie Mrocznej Wieży zauważono nawiązania do Lśnienia oraz To, wtedy jedni widzieli w tym zwykły ukłon w stronę autora książek, drudzy upatrywali świtu filmowego uniwersum ochrzczonego już mianem Stephen King Cinematic Universe. Kolejne akademickie dyskusje wznieci wypowiedź Stephena Kinga, w której zdradził, którego kolejnego bohatera z innej jego powieści będziemy mieli szanse ujrzeć w nadchodzącej Mrocznej Wieży.

Nie będziemy utrzymywać was dłużej w niepewności. Stephen King zdradził portalowi  IGN iż cameo zaliczy słynny bernardyn wabiący się Cujo:

Jeśli widzowie zaznajomieni z moją twórczością przyjrzą się bardzo uważnie, to może zobaczą Cujo. Wypatrujcie Cujo w Nowym Jorku

Powieść Cujo doczekała się ekranizacji w 1983 roku. Reżyserem filmu był Lewis Teague.

 

Opis dystrybutora: „Dawno, dawno temu wszystko było Discordią, z której powstały Promienie, mocne, krzyżujące się w jednym punkcie" – czytamy w powieści Kinga. To właśnie na przecięciu promieni znajduje się Mroczna Wieża. Cykl The Dark Tower to historia Rolanda Deschaina, ostatniego żyjącego członka bractwa „rewolwerowców", który próbuje dostać się do tytułowej Mrocznej Wieży; miejsca będącego centrum wszystkich światów. Długa droga do tego mitycznego miejsca okupiona jest stratą, nadludzkim wysiłkiem i cierpieniem. We wszystkich działaniach Roland posługuje się „Drogą Elda", kodeksem honorowym, który określa całe jego życie. Tymczasem świat rozpada się, mieszają się czasoprzestrzenie, światy równoległe. Podróż Rolanda ma tylko jeden cel – ocalić świat przed samozagładą.

Zobacz również: Najtrudniejsze imiona i nazwiska w Hollywood - cz.1

W głównych rolach występują Idris Elba (Roland) i  Matthew McConaughey (Człowiek w Czerni). W obsadzie Mrocznej Wieży znajdują się również: Tom Taylor - Jake Chambers, Abbey Lee - Tirana, Fran Kranz - Pimli, czyli prawa ręka Randalla Flagga, Jackie Earle Haley, Kathryn Winnick i Claudia Kim. Reżyserem filmu jest Duńczyk Nikolaj Arcel.

Mroczna Wieża zawita do polskich kin 11 sierpnia.

Źródło: ign.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.